Co dělat, když nám počasí nepřeje? Aneb tipy na nadcházející víkend

Místo abychom zpívali Sněží, sněží, mráz kolem běží… zpíváme Prší, prší, jen se leje… No, moc to zatím na opravdovou zimu nevypadá – teda aspoň tady v Praze. Nu, co už. Ale máme tady pro vás několik tipů, abyste se s dětmi nenudili, i počasí zimním radovánkám moc nepřeje.

Dvě pohádky se zvířátky

  • SO 20. 1. 2018, 10:30, Divadlo Al-Iksír

Máte rádi bajky? V této se děti dozví, jak to může dopadnout, když nebudou chtít doma jíst anebo nebudou chtít nic dělat samy a se vším jim bude pomáhat maminka. Malé slůně odmítá jíst a pomůže mu až dobrý příklad dětí v sále. V druhé pohádce zas kozlík nechce nic dělat sám, se vším mu musí pomáhat jeho maminka a další příbuzní, až ho pak liška, medvěd a vlk dočista připraví o vše. Naštěstí včas zakročí děti, aby nepřišel i o holý život. Pohádka je plná živých písniček a je určena dětem od 3 do 8 let. Více informací včetně vstupného naleznete na DIVADLO AL-IKSÍR.

Terrabazar

  • SO 20. 1. 2018, 8:30 – 12:00, Horáčkova 1100, Praha 4

Nechce vám maminka povolit pejska nebo kočičku? Co takhle nového kamaráda, který není zas tak náročný na venčení a neběhá po bytě? Nebo se prostě jen mrknout na různé druhy exotických zvířat? Můžete zde vidět i malinkého krokodýla. A to rozhodně stojí zato. Zvířátka tu prodávají zkušení chovatelé, takže pomůžou i úplnému začátečníku. Seženete zde i terárium a vše potřebné pro chov svého mazlíčka. Více informací včetně vstupného naleznete na TERRABAZAR.

Aspoň na víkend vyražte s Masarykem do města

  • SO 20. 1. 2018, 13:00 – 17:00, Nová budova Národního muzea

Jak se asi cestovalo před více než sto lety? Navštívíte-li doprovodný program výstavy Fenomén Masaryk, určený pro rodiny s dětmi, máte možnost si vyzkoušet cestovat po světě tak, jak cestoval sám Tomáš Garrigue Masaryk! Dozvíte se třeba, proč šel z Vídně pěšky domů na Čejč, za kým plul několik týdnů při své první cestě do Ameriky a kde všude byl za Velké války. V rámci hravého odpoledne si také vyrobíte jedinečnou deskovou hru mapující Masarykovy cesty. Více informací včetně vstupného naleznete ZDE.

Zimní exkurze na Letišti Václava Havla Praha

  • trvá do 31. 3. 2018, 10:00 – 17:00, Letiště Václava Havla

Chcete vědět, jak vypadá zimní provoz letiště? Navíc pokud by v den exkurze mrzlo či padal sníh, budete mít jedinečnou možnost vidět v akci různé stroje pro zimní údržbu letiště a letadel, jako je třeba odmrazování letadel před startem. Seznámíte se se systémem úklidu při spadu sněhu, námraze i s běžným úklidem letištních ploch a zázemí.Dostanete se na plochu letiště do bezprostřední blízkosti letadel, která se připravují na odlet nebo právě přiletěla. Ideální výlet nejen pro malé kluky či holky, kteří se chtějí stát piloty či letuškami. Bližší informace včetně vstupného získáte na LETIŠTĚ PRAHA.

Komentovaná krmení a setkání v ZOO Praha

  • trvá do 31. 3. 2018, 10:00 – 15:30, Praha Troja

Viděli jste už někdy, jak se krmí třeba tučňák nebo varan komodský? A víte, jak velký je velemlok čínský? To a mnohem více se dozvíte během komentovaných krmení a setkání v ZOO Praha. Více na ZOO Praha. Najdete zde i program krmení a setkání u jednotlivých zvířat.