Hravě v Praze i tento víkend

Na každý den jedna vycházka. V pátek se sejdeme jenom my dospěláci, v sobotu a v neděli už to bude o rodinném klání a soutěžení. Kdo toho víc ví, kdo to lépe namaluje, kdo má pod čepicí ….. tak schválně, jak je na tom vaše rodina, její členové? Přijďte na Střelecký ostrov a sami budete jistě překvapeni 🙂

PÁ 9.6.2017, 19:30 hodin – Večerní ostrovy pro dospělé

SO 10.6.2017, 14:00 hodin – O Národním divadle

NE 11.6:2017, 14:00 hodin – Stará Praha a my

Dám vám hádanku …… jak se jmenuje řeka, která protéká Prahou? Ano, Vltava. Všichni máte ze 1!

A jedeme dál ….
Kolik kilometrů řeky je na území Prahy? Nezapomeňte, že se nám Vltava po Praze pěkně klikatí. Je to celých 31 km.

A kolik je v Praze přes Vltavu mostů, víte? Schválně počítejte. Nebo máte mnemotechnickou pomůcku, ta se vždycky může hodit ( …… Žába, Plavala, Jako, Labuť, ….).

A teď poslední – jaký most v Praze je nejdelší? Je to trochu zrada, protože v názvu nemá MOST. Ale věřte, že je nejdelším pražským “mostem”, je historicky prvním pražským železničním mostem přes Vltavu, v současné době druhým vůbec nejstarším pražským mostem přes Vltavu, po proudu Vltavy je třináctým pražským vltavským mostem, je nejdelším železničním a celkově třetím nejdelším mostem v Česku.
A já osobně jeho jméno nikdy nezapomenu, mám ho spojené s hrou Monopoly za hlubokého socialismu v Čechách 😉

Chybí Vám odpověď na dvě poslední hádanky? Tady se je nedočtete. Zato vám odpovědi pomůže najít Petra na našich vycházkách. Tak neváhejte, kapacita na vycházce je omezena, proto si včas zarezervujte svoje místo. Napište nám na info@prahahrave.cz kolik a jak mladých dětí s vámi přijde, abychom byli nachystáni opravdu na všechny. Těšíme se na vás v pátek, sobotu i v neděli!

Více o vycházkách se dočtete zde
Pro dospělé
O Národním divadle a pražských ostrovech
Stará Praha

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.