Jarní tipy na nadcházející víkend

Jaro je v plném proudu, všude vidíme rozkvetlé fialky, zlatý déšť… A spolu s nimi jsou tu naše tradiční tipy na víkend. 🙂

Autobusový den aneb historickým autobusem na Chvalský zámek

  • SO 14. 4. 2018, 9:00–18:00, zámek Chvaly
  • Cestujete rádi autobusem? Pak právě pro vás je autobusový den jak dělaný. Čeká vás skvělá podívaná kterou pořádá Pražská integrovaná doprava (PID). Můžete se těšit například na výstavu současných typů autobusů, prohlídku koordinačního dispečinku ROPID a také na jízdu historickými autobusy na několika speciálních linkách. Historickým autobusem se můžete svézt až před Chvalský zámek a navštívit naši novou výstavu Emoce hned v den jejího otevření.  K zakoupené vstupence na výstavu v den otevření získáte jako bonus malování na obličej zdarma a pro děti navíc i malé překvapení v zámeckém sklepení. Více informací včetně vstupného najdete na CHVALSKÝ ZÁMEK.

    Den otevřených vrat a parní vlaky ve Výtopně Zlíchov

  • SO 14. 4. 2018, 10:00–18:00, Výtopna Zlíchov
  • A pro milovníky vláčků je pak připravena zajímavá akce ve Výtopně Zlíchov. Výtopna bude poprvé otevřena veřejnosti. Čeká vás výstava spousty zajímavých lokomotiv a dalších vozů. Více na VÝTOPNA ZLÍCHOV.

    Trnkova zaharada 2

  • trvá do 2. 9. 2018, 10:00–18:00, Zámecký areál Ctěnice
  • Interaktivní výstava vycházející z pohádkové knihy Jiřího Trnky Zahrada uvede návštěvníky do zapomenuté zahrady z jiných časů plné tajemných zákoutí a neobvyklých rekvizit. Instalace je rozprostřena do šesti místností, které akcentují výrazné postavy a dějové linie knihy. Více na TRNKOVA ZAHRADA.