Nejen víkendové tipy pro akční rodiny

Tak jsme se přes týden zase pořádně ohřáli a jaké počasí nám chystá víkend? To vám my nepovíme, křišťálovou kouli ani rosničku nevlastníme. Ale můžeme vám říct, co se kde šustne nejenom o tomto víkendu v Praze. Nechte se inspirovat …..

22.7. – Indiánský den v Botanické zahradě

Nahlédněte do života indiánů a zažijte na vlastní kůži některé jejich denní činnosti nebo rituály – jak se bavili ve volných chvílích, nebo jak získávali potravu. Bude vám přiblížen život nejen kočovných indiánských kmenů Severní Ameriky, ale i indiánů Jižní Ameriky (Inkové a Mayové). Budete mít možnost porovnat některé rozdíly mezi indiány na prériích Severní a v deštných lesích Jižní Ameriky. Připraven bude také kvíz o indiánských rostlinách, který prověří vědomosti dětí i dospělých i zajímavý doprovodný program. Podrobnější informace zde – Botanická zahrada.

22.7. – Voda je život – Folimanka

H2O spolu se vzduchem, resp. zemskou atmosférou tvoří základní podmínky pro existenci života na Zemi. To ví každé malé dítě. Ale co víc? To se dozvíte v sobotu na Folimance, kde proběhne osvětový program o významu vody v přírodě – z hlediska fungování přírody, ale také fungování člověka a zvířat. Dále dostanete informace ohledně dodržování pitného režimu. V doprovodném programu a při aktivitách bude vše směřovat k pobavení a vzdělání účastníků. Upoutávka zde – Voda.

Minecraft v Letňanech

V OC Letňany jsou k dispozici celé léto herní konzole X-Box, na kterých si můžete vytvořit a prozkoumat svůj vlastní svět, v němž vás bude omezovat jen vaše vlastní představivost. Nezapomeňte si ale na noc postavit skrýš, jinak si pro vás přijdou monstra 😉 Informace zde – OC Letňany.

Letní kina v Praze

Teploty stoupají, dýchá na nás dovolenková atmosféra, tak co si vyrazit do letního kina? Určitě nic nezkazíte, když si přibalíte deku a třeba i lahvičku vína 😉
Kina včetně programů naleznete zde – Letní kina.

Koupaliště v Praze

Léto, dovolená, prázdniny. Hypnutizujeme teploměr a těšíme se k vodě. Kam konkrétně vyrazit v Praze se smočit se dozvíte zde Koupaliště

Prázdninová vycházka Prahy hravě, poslední v červenci

V úterý 25.7. dopoledne máme pro děti a jejich rodiče připravenou vycházku O Národním divadle a ostrovech. Těšíme se na vás!

I tým Prahy hravě musí někdy odpočívat, takže vám tímto přejeme teplé léto, příjemnou společnost, hezkou zábavu a budeme se na vás těšit na našich Praha hravě vycházkách začátkem srpna, konkrétně v pátek 4.8.!

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.