Prodloužený víkend v Praze

Blíží se “prodloužený víkend”, který tentokrát zahrnuje i Státní svátek. Ať už se dětem rozhodnete přiblížit dobu “před Sametovou revolucí” nebo společně vyrazíte do divadla či na výstavu, přejeme vám příjemně strávený rodinný čas a pohodu. A k tomu všemu přinášíme pár tipů, které by se mohly hodit.

Sedmičky Josefa Lady

  • od 15.11. 2017, 9:00 – 20:00 hodin, Praha 1 – Tančící dům

Ve čtyřech patrech Tančícího domu je vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Expozice zobrazí nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, dětskou tvorbu, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. Výstava Sedmičky Josefa Lady je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let. Další informace zde Josef Lada

Korzo Národní

  • 17.11.2017, od 12 hodin, Praha 1 – Národní třída

Říká se, že dnešní děti si neumí představit, jak se žilo v ČR (ČSSR) před 17. listopadem 1989. Dle mého soudu je na nás rodičích, abychom dětem vysvětlili důležitost „Sametové revoluce“ a aby pochopili, jak velký milník v historii naší země to byl. Takže, kdo si myslí, že historie patří k životu a děti by měli nejenom tušit, ale i něco více vědět, doporučujeme akci na Národní. Jistě to bude netradiční oslava státního svátku a dětem trochu otevře oči. Čeká na vás pouliční umění, koncerty, divadlo pro děti, čtení, výstavy a mnohem víc. Kompletní harmonogram najdete zde Korzo Narodní.

Jestli máte mladší školáky, kteří ještě úplně politice nerozumí, máme pro vás hravější a komornější akci – vycházku Prahy hravě. V pátek 17.11.2017 od 13,30 hodin na Střeleckém ostrově si budeme povídat, hrát a soutěžit na téma O Národním divadle a ostrovech. Účast na akci je možná pouze po předchozí rezervaci.

Výstava kreativity – podzim 2017

  • PÁ – NE, od 9:00 hodin, Praha 10 – Dubeč

PPro všechny šikulky a šikuly je opět nachystána “výstava”, kde se jenom nekouká, ale i tvoří! Dospělí můžou nakoupit výrobky pro své hobby a děti si mohou vyrobit spoustu výrobků na nepřeberném množství workshopů. Jelikož se blíží Vánoce, práce bude laděna na toto téma. Více informací zde Kreativita.

Příběh lesa

  • SO 18.11.2017, od 16: 00 hodin, Praha 8 – Kasárny Karlín

Speciální filmová projekce pro děti, která ukáže netradiční tvář lesa. Každý z nás viděl působivé záběry divokých zvířat v Africe. Ale víte, jak to vypadá uvnitř liščího doupěte? Běželi jste někdy sto metrů lesem spolu s divočákem a smečkou vlků? Stáli jste někdy dva metry od skotačícího kolouška? Tvůrci oceňovaných dokumentů Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány se tentokrát vypravili „za humna“, aby tam čtyři roky natáčeli fascinující výjevy, o nichž většina z nás nemá ani ponětí… Díky lesu žijeme! Podrobnosti zde Kasárna Karlín.

Noc divadel – pro děti

  • SO 18.11.2017, od 17: hodin, Praha 1 – Městská knihovna

Děti se letos mohou těšit na loutkové představení a výtvarnou dílnu. Pro dospělé zahrají studenti DAMU originální autorskou inscenaci a kdo chce sám okusit prkna, která znamenají svět, může se stát hercem ve virtuální realitě! Podrobnosti zde MLP.

Noc divadel – pro dospělé

  • SO 18.11.2017, celá ČR

Noc divadel je projekt, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě. Jedná se již o čtvrtý ročník, do projektu je zapojeno přes 130 divadel a kulturních organizací a různých městech ČR. Na některé akce je třeba si udělat rezervaci. Více informací a program naleznete zde Noc divadel.

A v neposlední řadě nabízíme ještě nedělní vycházku Prahy hravě. Bude od 13,30 hodin a bude na téma Stará Praha a my. Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.