První listopadový víkend pro děti v Praze

Tento víkend se ponese ve znamení dušiček nebo chcete-li Halloweenu. Ať preferujete kterýkoli název, vždy půjde hlavně o to, aby se děti pobavily a užily si zábavu. Můžete je podpořit a vyrobit jim zajímavý kostým nebo jen tak si s nimi užít den. Ať už to bude na zámku, v divadle nebo v lese, vaši společnost jistě ocení.

Dušičkový večer na zámku

  • SO 4. 11. 2017, 17:00 – 21:00 hodin, Praha 8 – Libeň

Dušičkový večer, během kterého příchozí zakusí tvořivé dílny, čertovskou kovářskou výheň, prohlídky zámku v doprovodu pohádkových bytostí a dušičkovou atmosféru. Dětem se postupně představí vodník, golem se svým stvořitelem, urozená paní hraběnka, bílá paní, nebo mnich, kteří nebudou jenom strašit, ale především vyprávět příběhy spojené s historií zámku. Na velkém nádvoří zámku budou probíhat tvořivé dílny, čerti s kovářskou výhní, a dušičkovou atmosféru dotvoří rozsvícené dýně a svíčky. Letáček níže nebo zde Libeňský zámeček

Strašidlácký rej

  • SO 4.11. 2017 , 15:00 – 17:00 hodin, Praha 4 – Jižní město

DDM JM si pro děti a doprovod přichystalo maškarní strašidlácký rej se soutěžemi, tancem a tématickou výtvarnou dílnou u příležitosti dušiček (halloweenu). Na závěr bude vybrána ta nejstrašlivější z masek. Na všechny masky čekají sladké odměny. Podrobnosti zde DDM JM.

Noční strašidelný les

  • SO 4.11.2017, od 20:00 hodin, Praha 4 – Kunratický les

Pro větší děti je připravena sobotní noční stezka odvahy. Těšit se můžete na nové úkoly, drinky jako smrťákův umrtvovač, vlkodlakův lektvar přeměny, 8 – 10 živých strašidel i nové neživé exponáty. Do strašidelného lesa vstoupíte strašidelnou bránou, budete si moci prohlédnout, co ulovil náš obří pavouk a zblízka prozkoumat, co zbylo po noční hostině lidojedů. Trasa bude dlouhá max. 2 km. Podrobnosti zde: KSS.

Výtvarné dílny ve Slezské

  • SO 4.11.2017, od 9:300 a 11:30, Praha 2

Pro děti od 7 let je na tuto sobotu nachystaná výtvarná dílna, kde se bude malovat na hedvábí nebo korálkovat. Obě akce jsou ve dvou blocích, přesto doporučujeme rezervaci. Více informací zdeDDM Praha 2.

Nové hřiště v Maxíkově

  • SO+NE, 16:00 – 18:00 hodin, Praha 9 – Černý most

Tento týden v CČM otevřou nové hřiště Maxíkov a s tím je spojena spousta zajímavostí, novinek a akcí. O víkendu na vás mimo jiné čeká hudební workshop a v neděli zase taneční workshop s Honzou Onderem. Mimochodem jeho maminka napsala krásnou knihu pro děti, třeba i o té vám tanečník něco poví 😊 Podrobnosti zde: CČM.

A kdo by si chtěl v neděli udělat procházku Prahou a něco zajímavého se dozvědět, naučit, či si zadovádět, máme pro vaše rodinné týmy nachystány dvě vycházky Prahy hravě. V neděli od 11 hodin bude vycházka na téma Stará Praha a my a od 14 hodin bude vycházka O Národním divadle a ostrovech.
Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.