První zářijový víkend s dětmi

A je to tu. Konec prázdnin. Někdo si oddechne, že skončila napínavá logistická akce (odvez-přivez-vybal-vyper-zabal-odvez) někdo zatlačí slzu, že už je ta letní pohodička za námi. Ale znáte to, jaké si to kdo udělá, takové to má! Takže zkuste si tento víkend užít na plný pecky. A my se k tomu pokusíme přispět.

Začneme vycházkami Prahy hravě – v sobotu to bude vycházka na téma Stará Praha a my a v neděli společně objevíme taje Národního divadla.
Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Krom toho v Praze ještě můžete stále zažít Letní Letnou. Tento víkend je pro děti na programu
Velká cirkusová pohádka
Pohádka z budíku
Duhové bubliny a jiné klauniády
a jiné. Celý program zde Letní Letná

Auta na Náplavce

  • ČT až NE, 10 – 22 hodin, Praha 1

Od čtvrtka do neděle probíhá na náplavce unikátní projekt Světa motorů – Auta na Náplavce. Vydavatelství a redakce se nespokojili jenom s časopisem a online informacemi, vymysleli akci, jak dostat auta mezi davy lidí na Náplavku. Na co vše se můžete těšit: dvojkoncert skupin Jelen a Monkey Business; za tmy pak mimořádná 3D projekce přímo na Vltavě a fajnšmekři i na “Českou výstavní premiéru” automobilek Škoda, Volkswagen, Seat, Audi, Ford, Opel, Renault, Kia, Fiat, Nissan, Dacia, Jeep, Alfa Romeo či Subaru.Více o celé akci se dočtete zde Auta na Náplavce

Balónové Safari

  • SO 2.9.2017, 12 – 18 hodin, OC Letňany

Netradiční výstava s názvem Balónové Safari je na ploše obchodního centra, kde bude vystaveno několik kusů větších i menších balónkových objektů, vytvořených z klasického kulovitého nebo modelovacího balónku. V sobotu se navíc můžete těšit na na balónkovou dílnu – děti si samy budou moci zkusit vytvořit vlastní balónkové zvířátko dle jednoduchých návodů či rad profesionálního balónkáře. Balónkář dětem na přání vymodeluje zvířátka či jiné balónkové výtvory dle jejich fantaze.
Upoutávka zde OC Letňany.

Dožínky v Pralese

  • SO 2.9.2017, 13 – 17 hodin, Kbely

A na koho by to bylo moc „městských“ záležitostí, může do přírody. Třeba na Dožínky v pralese. Pro děti jsou nachystané dílničky, kde si budou moci vyzkoušet některé z tradičních prací, které souvisí se sklizní a zpracováním obilí. Bude se mlátit a mlít obilí, tvořit výrobky ze slámy a možná dojde i na pečení chleba. Podrobnosti zde Dožínky.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.