S dětmi v Praze o víkendu 26. a 27. srpna

Jako malá jsem mívala Letenskou pláň spojenou s Cirkusem. Vždy tam stálo mega veliké šapitó, kolem klece nebo výběhy se zvířaty. Takže když jsem začala vnímat (asi před 5 lety), že existuje něco jako Letní Letná, spojilo se mi to s drezúrou zvířat. Ale kdeže. Letní Letná je festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Je určený pro celou rodinu, nabitý spoustou zajímavých informací, workshopů a vystoupení. Ještě jste tam nebyli? Tak co třeba tento víkend …..

Letní Letná – den s Českým rozhlasem

  • SO 26.8.2017, od 11 hodin

Preferujete-li radio před televizí, jistě pro vás nebudou cizí pojmy jako Pro slepičí Kvoč, Zapiš si to za uši nebo Děsdějepis. To vše jsou názvy pořadů Rádia Junior, které vás nechá nahlédnout do své „rozhlasové kuchyně“. Těšit se můžete i na písničky, protože bez nich by rádio nebylo rádio a také na rozhlasové strašidlo Ušouna Rušouna, který má pro děti soutěž o ceny. No a my ostatní, kteří rádio zapínáme na jiných vlnách, bychom se mohli nechat inspirovat a třeba s radostí přidáme další stanici “do paměti”. Program zde LL ČRo

Letní Letná – Den s Českou televizí

  • NE 27.8.2017, od 10:30 hodin

A tentokrát něco pro ty, co nestihly Den otevřených dveří v ČT. Na Letné se dozvíte co je to green screen. Předpověď počasí, Zprávičky, pohádka Anděl Páně nebo třeba seriál Sám v muzeu – všude tam se při natáčení využívá klíčovací pozadí neboli green screen. Proč se používá, proč je zelené, a ne třeba růžové a jaká je škála možností jeho využití? Lze s jeho pomocí trikově vložit do natočené scény například postavu, nebo dokonce celé město? Přijďte se podívat na praktické ukázky a vyzkoušej si práci s těmito efekty, bez kterých už se současná moderní vizuální tvorba neobejde. Dále na vás čeká setkání s pohádkovými postavami z večerníčků, výtvarné dílničky, focení a tisk fotek zdarma, výroba originálních placek a další a další. Program zde LL ČT

Letní Letná – Den žonglování

  • NE 27.8.2017, od 14:00 hodin

Na Dětské scéně můžete navštívit žonglérské představení Pan Václav a kouzelný pytel a večer se těšit do šapitó na Gala show žonglérů, která završí celý den a nabídne špičková žonglérská čísla v podání profesionálních žonglérů.
A za zmínku jistě stojí i odpolední workshop pro začátečníky – „Jedna hodina žonglování“, a jistě z vás bude mistr světa amoleta!
Program zde LL žonglování.

Hurvínek a kouzelné muzeum

  • SO 26.8.2017, 13:00 – 17:00, Letňany

A abychom nezapomněly na ty nejmenší, tak zde jedna lahůdka. V Letňanech, v prostorách u Cinema City bude připraven program plný soutěží o lístky do kina na nový film „Hurvínek a kouzelné muzeum“ a o mnoho dalších cen. Nebude chybět ani kreativní stanoviště a hlavně na akci dorazí dokonce i sám Hurvínek a další vzácní hosté. A v 16:30 proběhne losování hlavního výherce o skupinové vstupné do Národního muzea v Praze do expozice Archa Noemova. Více zde OC Letňany.

A k tomu všemu ještě vycházky Prahy hravě.
Ve čtvrtek 24.8. od 10:30 hodin a v sobotu od 14:00 hodin na téma O ND.
A v neděli se vydovádíme také od 14:00 hodin, tentokrát na téma Stará Praha a my.
Těšíme se na vaše rodinné týmy!

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.