Slavnostní víkend 23. a 24. prosince

Zlatá neděle, poslední svíčka na Adventním věci, vůně smažené ryby nebo řízku a hlavně to napětí a čekání, kdy ten Ježíšek dorazí a co všechno přinese. Já si to letos pojistila a pro jistotu mu napsala dopis. Takže mé očekávání je veliké 😉 A dětí jistě také. Tak jim to očekávání můžeme zkrátit příjemnou akcí. Koneckonců i my si můžeme dobít baterky a slavnostně se naladit.

Vánoce v ZOO

  • SO + NE, od 9,00 hodin, Praha 7 – Troja

I zvířátka mají Vánoce. A můžete jim je zpestřit i vy, přinesete-li jim jedlé dárky. A kdo by si netroufl na nic dobrého třeba pro slona, tak se může jít „jenom“ podívat. Je připravena řada komentovaných setkání a krmení. Podrobnosti, včetně zvíhodněného vstupného, k nalezení zde – ZOO.

Divadlo Hybernia dětem

  • od 23.12. do 27.12., časy od 14:00 nebo 15:00 hodin, Praha 1

Divadlo má své kouzlo nejenom o vánocích. Ale když vám ještě hrají vánočí pohádku, tak j´to je terve něco. Vyndejte šaty, načančejte se a jděte s dětmi na Louskáčka nebo ledovou královnu. Obě představení jsou krásná a užijí si je nejenom děti. Konkrétní program naleznete zde – Hybernia

Živý betlém se svatou rodinou a betlémským světlem

  • NE 24.12.2017, od 14:00 do 16:00 hodin, Praha – Chvalský zámek

Rituály a tradice mají mít v našem životě důležitou roli. A co je víc než koledy a betlém na Štědrý den? Nic. takže alou do Chvalskéh zámku, kde toto vše bude – v kočárovně vás česká Svatá rodina – Marie, Josef i malý Ježíšek a také živá zvířátka, s nimiž si děti mohou pohrát. Přineste si lucerničku, abyste si mohli odnést pravé betlémské světlo, které nám doručili Skauti. Více informací zde – Chvaly.

Mat a Pat jedou na dovolenou

  • NE 24.12. 2017, od 11:00 hodin, Praha 1

Známá dvojka kutilů se tentokrát rozhodna vypravit se ne dovolenou. CO všechno se může stát? Doufejme, jenom Patovi a Matovi, se dozvíte na Štědrý den v divadle Bez zábradlí. Délka představení je cca 1 hodinu, je vhodné i pro předškolní děti. Více zde – Bez zábradlí.

A kdo bude s dětmi doma mezi svátky, o Vánočních prázdninách, nabízíme vám dva termíny na vycházky na téma Kampa a Advent. První vycházka bude ve STŘEDU 27.12. v 11:00 hodina a druhá ve ČTVRTEK 28.12. od 13:30 hodin. Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde. A asi už ani bez rukavic a teplých ponožek 😉

Týden sportu zdarma

  • SO 23.12.- NE 31.12. 2017, celá Praha

ZOd soboty bude otevčeno 100 pražských sportovišť! Můžete si zabruslit, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma bude i letos opět široká.
V některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se nevztahuje k celé jejich vánoční otevírací době, ale jen ve vybraných dnech a hodinách.
Kompletní harmonogram včetně on-line rezervace bude k dispozici od 23. prosince na internetových stránkách Praha sportovní.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.