Svatomartinský víkend pro děti v Praze

Svatomartinské slavnosti – oddychový čas po sklizni a jedny z posledních hodů před časem půstu, aby si tělo i mysl odpočinuly před Vánočními hody. Ať už tyto dny pojmete jakkoli, my vám přikládáme pár tipů, jak a kde se zabavit s dětmi.

Lampiónový průvod

  • SO 11.11.2017, od 17 hodin, Praha 10 – Malešický park

Pamatujete na dobu, kdy jsme jako děti chodili na lampionové průvody? Nevím jak vy, ale mě bylo v podstatě jedno, k jaké příležitosti se průvod koná, hlavně že tam byli moji kamarádi a spousta světel. S přibývajícími roky se to trochu zvrtlo, spolužáci vymýšleli různé „doplňkové“ akce, ale i tak na to ráda vzpomínám. A zavzpomínat mohu zase, tentokrát se svými dětmi, v Malešickém parku. V sobotu se tam bude konat 4. ročník tradičního malešického lampionového průvodu a nebude chybět ani závěrečný OHŇOSTROJ. A letos se můžete těšit na novinku v podobě OHNIVÉ SHOW! Sraz mezi 17:00-18:00 v dolní části Malešického parku. !!! PRŮVOD VYRÁŽÍ V 18:00 !!! Vše podstatné zde Malešice v pohybu

SpinnerMánie

  • SO 11.11. 2017, 11:00 – 19:00 hodin, Praha 9 – OC Letňany

Ukaž, co dokážeš a roztoč to s námi! Zamilovali jste si i vy nebo vaše dítě novodobý hit mezi hračkami – fidget spinner? Potom byste rozhodně neměli zmeškat tuto akci. Do soutěže se spinnerem se může zapojit všichni každého věku. Otestujte svou zručnost se spinerem na třech soutěžních stanovištích: freestyle, nejdéle roztočený spinner a překážková dráha. Pro soutěžící jsou připravené skvělé ceny a sladké dárečky, vítězové v jednotlivých kategoriích získají poukázku na nákup v OC Letňany v hodnotě 1.000 Kč. Chybět nebude ani kreativní dílna, kde si budete moci vyrobit vlastní fidget spinner či worshopy s profesionálním spinnerem. Podaří se nám společně vytvořit rekord „největší koncentraci spinnerů v ČR?“ Podrobnosti zde OC Letňany.

Týden vědy a techniky AV ČR

  • PO – NE 6. – 12.11. 2017, celá ČR

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy…Plánováno je více než 500 akcí po celé republice. Vstup na všechny akce je zdarma, na většinu z nich je však potřeba rezervovat si místo…
Konkrétní témata, časy a místa naleznete zde Týden vědy.

VILOmeniny

  • PÁ – NE 10. – 12. 11. 2017, od 10 hodin, Praha 7 – VILA Štvanice

Aneb Ostrovní festival pro malé, větší i velké diváky plný divadla a hudby.
Třídenní program nabízí výběr inscenací pro děti i celou rodinu v podání domácího souboru Geisslers Hofcomoedianten a hostů: Malé divadlo České Budějovice, Divadlo Rozmanitostí Most, Divadlo Lampion Kladno, soubor Toy Machine, Studio Damúza Praha a Dismanův rozhlasový dětský soubor. Pro malé diváky jsou připraveny také dva koncerty kapel BomBarďák a Nedloubej se v nose, výtvarné dílny a VILAmovánky – interaktivní bojovka po VILE. V sobotu i v neděli na malé návštěvníky čeká také několik workshopů – výtvarných i divadelních.
Podrobnosti zde VILOmeniny.

  • 11. – 13.11. 2017, Praha 7 – DOX

Netradiční akce plná stavění. Nechte své děti postavit z kostek LEGO, jak by si představovali svoje město nebo co by v něm rádi změnili. Společnost LEGO pro vás poprvé v Praze připravuje unikátní aktivitu v rámci projektu Build the Change. K dispozici bude mít každý malý stavitel téměř neomezené množství kostiček i minifigurek. S mladšími dětmi můžete strávit čas v herním koutku plném kostek LEGO® DUPLO®. Podrobnosti zde DOX.

A pro zvídavé děti a jejich akční rodiče máme nachystané dvě vycházky Prahy hravě. V sobotu od 14 hodin na téma Stará Praha a my a v neděli od 14 hodin bude vycházka O Národním divadle a ostrovech. Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.