Tipy na víkend 9. a 10. září

Mám pocit, že s festivaly se letos roztrhl pytel. Jenže vyražte s dětmi někam mimo Prahu, spaní pod stanem sice dobrý, ale když vám na něj padají opilci, tak nic moc. Takže konečně dorazily festivaly i do Prahy! Tento víkend je z čeho vybírat, aniž by se člověk musel bát o klidnou noc 😉

Festival Sporťáček

  • SO 9.9.2017, 10 – 18 hodin, Praha 4 – Hamr Braník

Nechcete, aby z vašich dětí byly pecky domácí? Zkuste je vypustit do světa sportu. A že nevíte, jaký sport zvolit? S tím vám pomůže Sporťáček, kde si děti budou moci vyzkoušet jednotlivé sporty, budete moci konzultovat výběr s odborníky (trenéry, sport. psychology, lékaři, fyzioterapeuty ….), uvidíte exhibice sportovních oddílů, podepíše se vám nejeden sportovec a prostě si můžete pěkně akčně užít sobotní den. Podrobný program zde Sporťáček

Ladronkafest

  • So 9.9.2017, od 10 hodin, Praha 6 – Ladronka

Podtitul zní „Největší festival volného času ve střední Evropě“. Tak schválně se půjdeme přesvědčit, co je na tom pravdy! Navnadit nás může: lyžovačka, slackline, Aikido, rugby, „tanec u tyče“, golfík, roztleskávačky, fotbal, beach volejbal, badminton a k tomu spousta muziky a soutěží. Jestli vyjde počasí, může to být doopravdy pecka.
Upoutávka zde Ladronkafest.

Babí léto v Bohnicích

  • SO 9.9.2017, od 12 hodin, Praha 8 – Bohnice

Pohádky, cirkus, dobrá muzika a „babí hra“ na vás čeká v areálu Psychiatrické nemocnice. Jedná se už o 28. ročník tohoto festivalu, takže všechny mouchy jsou dávno odchytány a vy si tak můžete se svými dětmi báječně užít sobotu. Podrobnosti zde Babí léto.

Den Letiště Letňany

  • SO 9.9.2017, od 10 hodin, Praha 9 – Letňany

Letiště Letňany je jedno z nejstarších českých letišť. Pro fanoušky letectví si přichystalo ukázku velkých RC modelů a vystoupení originálních historických letounů nebo jejich věrných letuschopných replik (dolnoplošník Avia BH 1, německý Arado 96BN, americký válečný dopravní letoun Beechcraft 18, sovětský stíhací letoun Jak 3 …) K vidění bude i poválečná výroba čs. letounů a to i akrobatických. Nebude chybět ani pozemní program, psovodi a koně Policie ČR i s ukázkami, Rota Aktivních záloh AČR středočeského kraje s bojovou ukázkou a samozřejmě i Klub vojenské historie Rota nazdar s ukázkami dělostřelectva čs. armády za druhé světové války a operační materiál čs. výsadkářů z Velké Británie. A v rámci „Latecoere Dne otevřených dveří“ budou moci návštěvníci nahlédnout do letecké výrobny. Podrobnosti zde Letiště Letňany.

Výlet do Tróji

  • NE 10.9.2017

A na neděli si naplánujte výlet do Tróji, kde najdete nejenom ZOO, ale i Botanickou zahradu.
Právě v Botanické zahradě nyní probíhá výstava Botanické sety, které vám přiblíží, jak vypadá příroda z níž se čerpá inspirace pro výstavy a expozice. Nechte se okouzlit nespoutanou divočinou amerického kontinentu. Více zde Botanické cesty.
A krom toho samozřejmě můžete navštívit i Svět kaktusů a sukulentů, venkovní expozice, vinici sv. Kláry nebo skleník Fata Morgana.
V ZOO tento víkend patří Sklípkanům. Kdo má slabost pro tyto mnohonohé potvůrky, ten by si neměl nechat ujít speciální komentované krmení právě u sklípkanů. A to všechno můžete završit hudební procházkou od 13 hodin, tentokrát za zvuků Musica incognita (J. Vent, Mozart – Salieri). Více zde ZOO Praha.

A náš poslední příspěvek bude patřit nám, Praze hravě. Jak jistě víte, zaměřujeme se na hravé a vzdělávací vycházky, které jsou určeny pro rodiny s dětmi. A rodina v širším pojedí není jenom dítě a rodiče, ale i prarodiče. Proto jsme se rozhodli uspořádat vycházky i pro seniory. Na těchto vycházkách se budeme snažit zvídavým seniorům ukázat Prahu z jiného úhlu, pro ty „hravější“ máme nachystané i soutěžní listy a celkově se budeme snažit seniorům uspořádat příjemné odpoledne. Když pojedete s dětmi na víkend mimo Prahu a budete chtít aby vaši rodiče neseděli sami doma, přihlašte je na vycházku. První termín je již tuto sobotu 9.září od 14 hodin na Střeleckém ostrově. Více o projektu zde PH pro seniory

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.