Tipy nejenom na víkend 21. a 22. řijna

Tento víkend bude zase po čase výjimečný, bude plný dospělácké zodpovědnosti. Doufejme, že to nebude jenom o občanské povinnosti, ale i o rodičovské snaze lepší budoucnosti pro naše děti. Snad volby dobře dopadnou a bude na místě si pohodově užít víkend.
Volby začínají již v pátek, mnoho škol končí vyučování dříve a my přichystali pro vás a vaše děti vycházku Prahy hravě. Bude na téma Stará Praha a my a začíná ve 14 hodin.
A jestli budete náhodou bez dětí a přesto byste si chtěli pohrát ;-), máme i pro vás vycházku Ostrovy pro dospělé. Začátek v 17:30 hodin!

Exkurze depa Kačerov a jízda historickou soupravou metra

  • SO 21.10., sraz v 9.55 a 13.55 hodin, Praha 4 – depo Kačerov

V 11.00 a 15.00 hodin opustí souprava Ečs 38. kolej depa Kačerov a vydá se na koleje tratě C. Během cesty budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do kabiny strojvedoucího tohoto historického vlaku v běžném provozu i s praktickou ukázkou práce strojvedoucích, kteří budou vlak obsluhovat v dobových uniformách. Dále se seznámí s výhledem na rozsvícený tunel metra s krátkou zastávkou v tubusu mostu přes nuselské údolí, navštíví se soupravou zázemí obratiště metra ve stanici Nádraží Holešovice a nahlédnou do mnoha dalších jinak nepřístupných míst provozu pražské podzemní dráhy. To vše s náležitým odborným výkladem stále přítomných pracovníků Dopravního podniku. Konkrétní program naleznete zde DPP

Mezinárodní den archeologie

  • SO 21. 10. 2017, 10:00–16:00 hodin, Praha 1 – Náprstkovo muzeum

Zajímá vás archeologie? Přijďte do Náprstkova muzea! Letošní Mezinárodní den archeologie v Náprstkově muzeu bude zaměřen na poznávání Súdánu, nejen starověkého, ale i současného.
14.00–15.15 ARCHEOLOGEM V SÚDÁNU – WORKSHOPY NEJEN PRO DĚTI
V průběhu workshopu „Archeologem v Súdánu“ můžete zažít pocit z objevu artefaktu, ale i způsob jeho následné dokumentace. Připravena bude nálezová situace a nástroje používané archeology při archeologickém odkryvu a další práci s objevenými předměty. Podrobnosti zde Náprstkovo museum.

Aspoň na víkend se staň prezidentem

  • SO 21. 10., 13:00 – 17:00 hodin, Praha 1 – Národní muzeum

Hravý program vám přiblíží každodenní život našeho prvního československého prezidenta, Tomáše G. Masaryka. Vydejte se po jeho stopách na dobrodružnou cestu od jeho dětství až po zvolení prezidentem a zkuste si představit, jaké by to bylo se jím stát. Výrobky z výtvarných dílen si budete moci odnést na památku domů. Pro malé i velké zvídavé návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky výstavy. Podrobnosti zde Národní museum.

YOUTOUR

  • SO 21.10., 13:00 – 17:00 hodin, Praha 10 – NC Eden

Prodávat se budou knížky Já, JůTuber, JJ casaky za výhodnou cenu a plakáty účinkujících. Podepsat si je můžete nechat při autogramiádě. Podpis nebo společnou fotku s ATIm, SweetiMarket, Denisem TV nebo Natylou můžete ulovit v prvním patře.

Z pohádky do pohádky

  • NE 15:00 -19:00 hodin, Praha 1 – Žofín

Pohádky nemusí být jen k vyprávění, s dětmi je můžete prožít na vlastní kůži.
Srdečně vás zveme na rodinné odpoledne plné pohádek, pohádkových bytostí, tancování, her a zpívání!
Těší se na vás hvězdy z pořadu Tvoje tvář má známý hlas Anička Slováčková a Honza Kopečný.

Dýňové hrátky

  • SO + NE, 13:00 – 16:00 hodin, Botanická/Ornamentální zahrada

Mezi velké milovníky dýní patří určitě i děti. Popustit uzdu své fantazii a tvořivosti mohou během Dýňových hrátek. Strašidýlka, skřítci či zvířátka, to vše vznikne pod rukama malých i větších tvůrců díky přírodnímu materiálu, který bude k dispozici za symbolický poplatek. Vyřádit se může každý a díky společného tvoření se pobaví celá rodina. Chybět nebudou ani zábavné hry a úkoly. Po vydatném tvůrčím zápalu návštěvníky jistě potěší dýňová polévka. Své výtvory si jejich autoři mohou odnést domů a vyzdobit si jimi svůj pokoj, balkon či zahradu. Více informací zde Botanická zahrada.

Svět stromů

  • SO + NE, 14:00 – 17:00 hodin, Praha 10 – Toulcův dvůr

Přijďte potěšit oko, hmat i sluch. Druhé setkání s uměleckým řezbářem Petrem Dobrým z Nižboru a jeho tvorbou. K vidění budou kromě dřevěných soch i vyřezaní pomalovaní ptáci ve skutečné velikosti. Výstava je obohacena i o horniny. Dílna: Tak jako loni, budete mít možnost si koupit ptáčka na vymalování (45,-) a podle skutečnosti si ho sami namalovat. Více informací zde Toulcův dvůr.

A aby toho nebylo málo, tak ještě pozvánka na vycházky Prahy hravě.
V sobotu od 14 hodin si budeme povídat a hrát na téma Stará Praha a my a
v neděli rovněž od 14 hodin na téma O Národním divadle a ostrovech.
Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.