V Praze hravě o víkendu 15. a 16. července

Říká se, že letní noci jsou nejkrásnější, když můžete jen tak sedět či ležet pod hvězdami a kochat se tou krásou nebeskou. Zda tak učiníte, kdy, kde a s kým, to necháme čistě ve vaší režii. Ale jestli váháte co podniknout s dětmi o víkendu, máme pro vás tradičně pár tipů.

1. Hrrrr na ně!

 • SO 14.7.2017, 10 – 20 hodin, Vítkov

Na vrchu Vítkov vzplane opět bitva mezi husity a křižáky. V udatné bitvě se střetne přes sto válečníků vybavených dobovými zbraněmi a rytířskými brněními. Husitská posádka ukrytá ve srubu bude mít nesnadný úkol odolat silné panské jízdě a vyhnat ji z hory ven. Ale nebude se jenom bojovat, Vítkovský kopec ožije také kreativní dílnou. Bude se malovat, kreslit, vybarvovat a hlavně tvořit. Co všechno a kdy přesně se dozvíte zde Praha 3

2. Prázdniny v planetáriu

 • SO i NE, Praha 7

V Planetáriu probíhá astronomická výstava, kde se mimo jiné můžete seznámit se simulátory jízdy po povrchu Marsu nebo Měsíce. Stejně tak je k vidění Kosmická móda a maketa přistávacího modulu kosmické lodi Vostok. A kdo by chtěl vidět i vědět ještě víc, může zajít na víkendové představení pro děti. Konkrétní program naleznete zde – Planetarium

3. Lodí na Slapy

 • SO i NE, 8:30 – 19:00 hodin, Praha – Slapy – Praha

Zakřičte si z plna hrdla Ahój a vydejte se lodí na výlet. Čeká vás den plný pohody, relaxu, krásných zážitků i výhledů. Otevře se vám jiný pohled než ze silnice, kdy proplujete část vltavské kaskády. Veškeré informace zde Paroplavba.

4. BODY

 • SO i NE, 9:00 – 20:00 hodin, Výstaviště

Kontroverzní výstava, „která Ti změní život“! Jak to vypadá uvnitř našeho těla, jak fungují naše orgány, jak vypadají plíce kuřáků a spoustu dalšího, zajímavého, se dozvíte na výstavě, která jde pomalu, ale jistě do finále. Jděte se podívat na Výstaviště, ať to ještě stihnete. Více o výstavě zde Body.

A i tento víkend jsme na vás nezapomněli a nachystali si pro vás dvě vycházky plné akce, zábavy a informací.

Stará Praha a my

 • SO 15.7.2017, 14:00 – 15:30 hodin, Střelecký ostrov
 • Více o vycházce se dočtete zde Stará Praha.

  O Národním divadle a ostrovech

 • NE 16.7.2017, 14:00 – 15:30 hodin, Střelecký ostrov
 • Více o vycházce se dočtete zde ND a ostrovy.

  Zasílání novinek

  Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.