Víkend pro akční rodiče a jejich děti

Už se nám to kvapem blíží, Vánoce jsou skoro jednou nohou ve dveřích. Shonu a stresu si užijeme přes týden dost a dost, o víkendu je na čase odpočívat a věnovat se rodině. Kam si společně vyrazit, nasát pohodovou atmosféru, vám doporučíme už teď hned.

Po Vltavě za Ježíškem

  • SO 16.12.2017, 17:00 – 20:00 hodin, Praha 4 – areál Vltavanů

Pojďte se na chvilku zastavit v předvánočním shonu a zažít tu pravou vánoční atmosféru. Vyrobíte si drobné vánoční dárečky, společně ozdobíte vánoční stromeček a zazpíváte si při zvuku kytary vánoční koledy. A samozřejmě nebude chybět překvapení, které nám pomůže naše vánoční přání poslat přímo k Ježíškovi. Nezapomeňte si dobrou vánoční náladu a lucerničku se svíčkou. Podrobnosti Hobáč

Vánoce s Klokanem

  • SO 16.12.2017, 14:00 – 18:00 hodin, Praha 10 – Vršovice

Netradiční prohlídka stadionu, autogramiáda hráčů, adventní concert I ohňostroj. To vše si pro vás připravili Klokani 😉 Dojde i na sport a vánoční workshop a občerstvení. Pro prvních sto příchozích dětí dáreček. Více informací zde nebo níže – Bohemians.

Adventní koncert ve Staré čistírně

  • SO 16. 12. 2017, od 18:00 hodin, Praha 7 – Stará čistírna odpadních vod

Pozvánka na Adventní koncert v jedinečném industriálním prostředí. Stará čistírna odpadních vod byla dostavěna v roce 1906 a Adventní koncert je jedinečnou příležitostí, jak nasát večerní atmosféru v této národní kulturní památce. Zazní Česká mše vánoční a Slovácká suita, op. 32. Více zde Stará čistírna.

Vánoce na Legu

  • SO 16.12 a NE 17.12.2017, Praha

Přijďte si před Štědrým dnem trochu odpočinout od vánočních příprav a užijte si den plný zábavy. Je nachystaný workshop Robokoledy (postavíte si vlastního robota, kterého naučíte hrát vánoční koledy) nebo Dárkomat (postavíte si katapult a naprogramujete ho tak, aby sám, na povel, střílel dárkově zabalené sladkosti). Dále je k dispozici Výstava, jako volitelná část programu. Ideální tedy je obě části programu spojit a strávit půl dne na výstavě a půl dne na workshopu, či naopak. Účastníci dostanou speciální pásky, které jim umožní se případně i z budovy vzdálit na oběd a následně bez problémů vrátit na druhou část programu. Mnohem více informací zde Brillion.

Workshop v Muzeu Karla Zemana

  • SO + NE, 13:00 – 18:00 hodin, Praha 1

Během celého prosince budete moct s rodinou vlastnoručně vyrábět vánoční a novoroční přáníčka, kouzelné ozdoby z filmových pásů, vánoční jmenovky nebo si vybarvit svého vlastního okřídleného koně z prášilského vesmírného korábu odlitého v sádře. Bližší info zde Museum K.Z..

Baron Prášil trochu jinak

  • NE 17. 12.2017, od 17 hodin, Praha 1 – Kampa

Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s KC Kampa připravili veřejné promítání filmu Baron Prášil, které proběhne v prostorách KC Kampa. Tak vzhůru za filmovým dobrodružstvím! Nevěřte všemu, co vidíte a už vůbec ne všemu, co slyšíte 😉 Více info zde Museum K.Z..

A to bychom nebyli my, abychom pro vás neměli i naše vycházky Prahy hravě. Máme nachystány rovnou 3! V sobotu 16.12. od 11 hodin a v neděli 17.12. také od 11 hodin je v plánu naše nová vycházka na téma Kampa a Advent. A na sobotní odpoledne, od 14 hodin, je přichystána „klasika“ na téma Stará Praha a my. Všechny vycházky jsou laděny Adventně, v závěru proběhne i menší workšopíček 😉 Už teď se na vás těšíme! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde. A asi už ani bez rukavic a teplých ponožek …..

A v akčním pohybu můžete pokračovat! K zimně neodmyslitelně patří i lyže a brusle. Na lyže musíme kousek za Prahu, ale na brusle si vyražte klidně kdykoli a skoro i kamkoli v Praze. Pár nápověd zde
od 1.12.2017 Kluziště na Letné
od 5.12.2017 Kluziště na ovocném trhu
od 10.12.2017 Kasárny Karlín

A jak to bude letos s Vánočními trhy? Jsou 😊 Vánoční trhy v centru Prahy (Staroměstské a Václavské náměstí, Náměstí Republiky) budou oslava nejhezčího svátku v roku. A kdo by chtěl vidět rozsvícení stromečku na Staroměstském náměstí, máme nápovědu – denně: 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30.
A kdo by si chtěl tento romantický čas užít ještě ve větším, doporučujeme výlety do okolí Prahy na hrady a zámky. O Adventu se tyto prostory otevřou a je pro nás všechny nachystán bohatý program. Vše podstatné zde – Královský Advent

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.