Začátek jara s Prahou hravě a nejen tou

Jaro už je v rozpuku a sluníčko svítí. Tedy až na ten občasný vichr. Poradíme vám, jak tohoto krásného počasí využít nejen v naší společnosti. 🙂

Akce Prahy hravě

 • NE 17. 3. 2019, 14:00, Střelecký ostrov
 • A jako obvykle pro vás máme naše akce! Chtěli byste se o Praze něco dozvědět zábavnou formou? Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte si rezervovat místo. V neděli se od 14:00 podíváme na Střelecký ostrov, kde nás čeká procházka s názvem Stará Praha a my. Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.

  Za orangutany a varany

 • SO 16. 3.2019, 10:00 – 16:00, ZOO Praha
 • Máte rádi opice? Zvláště orangutani jsou neuvěřitelně roztomilá zvířátka. A varani rovněž, i když ne zas tak roztomilí. Zveme Vás k návštěvě pavilonu Indonéská džungle, kde se dozvíte zajímavosti o těchto zvířatech. Ve 14h na Vás bude čekat překvapení. 😉 Navíc se zúčastníte oslavy orangutaní samice Mawar. Kolik jí bude, neprozradíme. U dam se totiž věk neprozrazuje. Více informací včetně vstupného najdete na ZOO PRAHA.

  Zdeněk Burian: Širým světem

 • trvá do 30. 6. 2019, Obecní dům
 • A na své si přijdou také milovníci dinosaurů a pravěké tématiky. V Obecním domě se totiž koná výstava obrázků Zdeňka Buriana. Expozice člení Burianovu tvorbu do tematických celků, v nichž se umělcova individualita projevila nejvýrazněji. Jednotlivé kapitoly tak představují ilustrace k legendárním dobrodružným příběhům Jacka Londona, Julese Verna, Rudyarda Kiplinga, Roberta Louise Stevensona, Karla Maye či Arthura Ransoma, dále kvašové malby k cestopisným knihám Enriqua Stanka Vráze nebo ilustrace k vědecko-fantastickým titulům Vladimira Obručeva a Ludvíka Součka. Více na ZDENĚK BURIAN.

  Oslava Svátku Svatého Patrika v Praze: Tour svatého Patrika

 • SO a NE celý den, Praha
 • O víkendu nás po celé Praze čekají také oslavy svátku svatého Patrika. Zelené pivo, chytlavá irská hudba, čtyřlístky a bujaré veselí, to vše vás čeká během těchto oslav. Oslavy budou letos doposud největší v ČR. Těšit se můžete také na průvod svatého Patrika. Více informací včetně programu najdete na SVATÝ PATRIK.