Zažijte s dětmi akci nejenom o víkendu 28. a 29. října

Podzimní prázdniny jsou vhodným odpočinkovým časem pro naše děti. A i pro nás dospělé. Zkuste si udělat výlet někam mimo Prahu, odpočiňte si, vypněte dětem i sobě internet a užívejte si podzimní přírody. A jestli nemáte možnost vyjet dál od Prahy, tak máme pro vás i typy v Praze, nebojte 😊

Začneme konkrétně čtvrtkem 26.10., kdy od 14 hodin bude nachystána vycházka Prahy hravě. Bude na téma Stará Praha a my. Pokračovat budeme odpoledne, ale pouze pro dospělé – Ostrovy pro dospělé. A Další vycházka je v plánu na neděli O Národním divadle a ostrovech. Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Pohádkový podzim s Rumcajsem

  • ČT 26.10 – NE 29. 10.2017, cca od 11 hodin, zámek Loučeň

Zhruba hodinku od Prahy je zámek Loučeň a jeho okolí plné labyrintů. Tentokrát si pro vás zámečtí nachystali pohádkové dny. Na děti čeká Loupežnická škola, Prohlídky s paní kněžnou, čarodějnické sklepení, polštářková dílnička nebo čepičky s Večerníčkem. Vše důležité naleznete zde: Zámek Loučeň

Výstava Na film!

  • ČT 26.10. – 31.12.2017, Praha 1 – Palác Chicago

Přijďte zažít film jinak a objevit nové expozice filmového muzea NaFilM. Na výstavě si můžete vyzkoušet virtuální realitu, stát se promítačem laterny magiky nebo si naanimovat vlastní film. Výstava představuje tři nová témata z dějin české kinematografie – letos propojená tématem pohybu. První část odkrývá podstatu filmu a jeho první podoby, druhá otevírá svět fantazie meziválečných avantgardistů a v poslední části se dozvíte a vyzkoušíte, jaké jsou základní principy a techniky filmové animace. Podrobnosti zde Na film!.

Cirkus Berousek

  • od PÁ 27.10.2017, Praha 7 – Letná

Cirkus Berousek představí úplně nový program špičkové úrovně! Těšit se můžete na drezúru 12 arabských plnokrevníků, drezúru exotických zvířat (velbloudi, dromedáři, zebry, slon, tibetský jak, buvol indický, minizebu, highlander), vystoupení oslíků v mexickém stylu, papoušci ARA. Dále bude silová akrobacie, vystoupení na vzdušných kurtách, akrobacii s obručemi, skoky na trampolíně a v neposlední řadě i komediální vystoupení. A samozřejmě nebude chybět ani speciální klaun z Francie. Ukázky z vystoupení, program a termíny naleznete zde: Cirkus Berousek.

Drakiáda

  • SO 28.10.2017, od 13 hodin, Praha 17 – Řepy

Jestli máte doma neodolatelně krásného draka a chcete ho ukázat světu, přijďte v sobotu na louku před úřadem v Praze Řepích. Je přichystaná již 19. řada řepské Drakiády. No a jestli draka nemáte, nevadí, můžete si jej koupit na místě 🙂 Podrobnosti zde: Praha 5 Řepy.

Archa Noemova – Rekordmani a rarity zvířecího světa

  • SO 28. 10. 2017, Praha 1 – Národní muzeum

Začátky vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin (pro rodiny s dětmi) a od 16 hodin. Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova Vás zavede do zajímavého světa zvířecích rekordů a kuriozit. Zjistíte, kdo je největší žijící ještěr přezdívaný Drak z Komoda, porovnáte nejrychlejší a nejvytrvalejší šelmu, poznáte savce, který snáší vejce, nebo uvidíte lemura, který v lesích Madagaskaru zastupuje našeho datla. Zákonitosti přírody, jež těmto vlastnostem daly vzniknout, naši průvodci představí tak, že je snadno pochopí malí i velcí návštěvníci. V rámci státního svátku od 16 hodin vstup zdarma. Konkrétní upoutávka Muzeum.

Yelloween

  • NE 29.10., 12:00 – 19:00 hodin, Praha 4 – Žluté lázně

Areál Žluté lázně v pražském Podolí připravuje setkání všech strašidel. Stylový Yelloween mohou přijít oslavit malí i velcí návštěvníci v maskách a kostýmech všech hrůzostrašně vypadajících nadpozemských bytostí. Co se na vás chystá? Nadpozemské bytosti všech velikostí se mohou účastnit strašidelné interaktivní show Divadla Mazec, kabaret s názvem „Stará dýně a její přátelé“, humornou formou se přeneseme do podzimní strašidelné atmosféry, ve strašidelné stezce odvahy prokážou malí „bubáci“ svoje schopnosti. Čeká je řada soutěží a her, hrůzostrašné malování na obličej, strašidelné tržiště, kde si mohou zakoupit masky i různé dobroty, bubákova diskotéka, zábavné atrakce i strašidelná výtvarná dílna. Podrobnosti zde: Žluté lázně.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.