Bazény vypuštěny a napuštěny

Aquapark Čestlice / Aquapalace Praha měl díky korona viru možnost vypustit, pročistit a zrevidovat celou „vodní strojovnu“ starající se o běžný průběh všech vodních atrakcí.

3 kubíky vody si nemohli dovolit vypustit naráz, protože by to bylo rizikové pro stabilitu komplexu. Celkem vypouštění zabralo 10 dní. Část vody skončila v běžné kanalizaci, část v místním potoce, a další část v dendrologické zahradě.

Stejně jako všechny jiné volnočasové instituce doznal tento aquapark určitě velkých ztrát, ale využil tento hluchý čas pro pozitivní změnu. „Nezaháleli jsme ani v době karantény. Pro bezpečnost návštěvníků jsme položili nové protiskluzové podlahy v Paláci dobrodružství a bazén s vlnobitím v Paláci Pokladů dostal nové obklady. Hosté se mohou těšit i na nové hrací prvky na venkovní zahradě a skluzavky pro nejmenší,“ říká Vladana Horáková.

Vytvořili zde nový vodní Pool bar, kde se opravdu kromě zchlazení „letním nápojem“ můžete ohřát teplou vodou kolem… :). Nápojový lístek je vtipně umístěn do záchranného kruhu a ceny jsou rozumné.

No, abych to shrnula, Aquapark je jedno z nej míst, kam s mými dětmi chodíme, a management se stále snaží neusnout na vavřínech….

Moje 12ti letá dcera ocenila plánované vystoupení skupiny Lollipopz a díky Aquacentru jsem prohlídla i do fungování této barevné dívčí skupiny. 🙂

  • Koncerty Lolli popz – 18. 7. a 22. 8.

Dle sympatické manažerky největšího aquaparku ve střední Evropě, Vladany Horákové, se tady budou snažit celé prázdniny. „Děti se mohou těšit na prázdniny plné her a soutěží v pirátském stylu, závody v lodičkách Bumperboats anebo koncerty oblíbené dívčí kapely Lollipopz, která k nám dorazí hned dvakrát.“

V Čechách ojedinělou zábavu pro všechny věkové kategorie přináší i VR herna přímo pod vodní hladinou.

  • Víkend plný virtuálního dobrodružství – 15. 8.

Na tobogánu jsme si vyzkoušeli i virtuální realitu osobně, a to s vesmírnou, ale hlavně nebeskou tematikou, která se nám líbila více…

Novinkou je také podvodní hudba v Korálovém dómu, stačí se potopit a poslouchat…

Osobně by mě zajímalo, jak proběhne oslava letního Silvestru, bublinky ve vodě tady zřejmě potečou proudem… 🙂

  • Oslava letního Silvestru – 31.7.

Více informací o Aquapalace Praha:

  • rozloha 9 150 m2 vodního světa
  • tobogány, sauny, plavecký bazén, dětské bazény a brouzdaliště
  • 20 tobogánů či skluzavek
  • nejdelší tobogán v ČR – tobogán Canyon s divokou řekou – 1/4 km dlouhé jízdy!
  • akcelerující tobogán s trychtýřem na závěr pro odvážné povahy 🙂
  • 450 m dlouhá řeka vinoucí se celým Vodním světem.
  • saunový svět = 14 druhů saun a „prohříváren“

Více informací naleznete na www.aquapalace.cz.