Březen je kus neposedy, kde jen může, láme ledy…. Aneb co dělat o víkendu

když nás zima za poslední dny hodně potrápila, vypadá to, že jaro už konečně klepe na dveře. Ještě aby ne, když nás za tři týdny čekají Velikonoce. No a než začneme malovat vajíčka, pojďme si užít nějakou tu kulturu. 🙂

Planetárium Praha – březen pod hvězdnou klenbou

 • trvá do 2. 4. 2018, Planetárium Praha
 • Co takhle se dozvědět něco blíže o vesmíru a vesmírných tělesech? Prozkoumáte podrobněji tělesa naší sluneční soustavy – Slunce, Zemi, Měsíc, planety; asteroidy, komety a trpasličí planety. Po prohlídce sluneční soustavy se vrátíte zpět na Zemi a podíváte se na některá místa naší modré planety. Pro nejmenší děti je v planetáriu připraveno pohádkové představení. Více informací na PLANETÁRIUM PRAHA.

  Nedělní dílna pro děti

 • NE 11. 3. 2018, 15:00 – 17:00, Artpark, Praha 1
 • Už víte co budete dělat v neděli odpoledne? Rádi byste si trochu odpočinuli, zatímco někdo jiný zaměstná vaše děti? Pak je tu právě pro vás Nedělní dílna pro děti v Artpartku. Zatímco děti v Artparku tvoří s lektorkami, rodiče si mohou v klidu prohlédnout výstavu Domestic Arenas v Galerii Rudolfinum. Nechte děti vytvořit si svůj příběh z magnetických obrázků z naší tabule. Obrázky můžou různě poskládat na papír, obkreslit, vybarvit a sestavit z nich svůj vlastní obraz. Vstup je zdarma. Více na GALERIE RUDOLFINUM.

  Štíři v ZOO Praha

 • SO i NE 10. – 11. 3. 2018, 9:00 – 17:00, Praha Troja
 • Máte rádi štíry a chcete se o nich něco bližšího dozvědět? Pak právě pro vás tady máme výstavu Štíři v ZOO. Bude otevřena v sobotu 10. 3. 2018 v Galerii Gočárovy domy a uvidíte štíry z celého světa! Seznámíte se s fascinujícími jedovatými a obávaný škorpiony. Prohlédnete si je opravdu zblízka. Během komentovaných prohlídek výstavy také uvidíte ukázky svleček. Blžší info včetně vstupného najdete na ZOO Praha.

  Festival delikátních chutí 2018

 • SO 10. 3. 2018, 10:00 – 18:00, Novoměstská radnice Praha
 • Máte chuť na něco dobrého? Tak vyražte v sobotu a Novoměstskou radnici. Čekají vás Chutě slané i sladké, hořké, kyselé i umami. Pochoutky pikantní i jemné, studené i teplé, chuťovky do ubrousku i horkou polévku do misky. Paletu chutí ze Srí Lanky, vynikající pastu ze Sicílie, netradiční sladkosti z Maďarska. Burgery mnoha druhů, ohnivý Tex-Mex, tyrolské klobásky a sýry, šarmantní francouzská vína, domácí sirupy i guláš třeba z Barmy. A mnoho dalšího! Vstup je zdarma. Více na FESTIVAL DELIKÁTNÍCH CHUTÍ.

  Akce Prahy hravě – s tvořením na sklo

 • SO 10. 3. 2018, 11:00, O Národním divadle a ostrovech
 • NE 11. 3. 2018, 11:00, Stará Praha a my
 • Chtěli byste se o Praze něco dozvědět zábavnou formou? Pak právě pro vás tu máme naše akce. Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte se teple obléct a rezervovat si místo. Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.