Dušičkový víkend s Prahou hravě a nejen tou

Máme tu čas Halloweenu a Dušiček. Čas dýní, kostýmů a také návštěv hřbitovů, kde vzpomínáme na své blízké. Každá země tyto svátky slaví jinak. A vy to máte možnost poznat 🙂

Akce Prahy hravě

 • NE 4. 11. 2018, 14:00, Střelecký ostrov
 • A jako obvykle pro vás máme naše akce! Chtěli byste se o Praze něco dozvědět zábavnou formou? Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte si rezervovat místo. V sobotu vás čeká procházka s názvem Stará Praha a my. Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.

  Podzimní výstava stovek modelů mašinek v Pečkách

 • SO a NE 3. a 4. 10. 2018, 9:30 – 16:30, Pečky u Prahy
 • Máte rádi vláčky? Pak právě pro vás je určena tato výstava. V provozu uvidíte deset modelových kolejišť, představí se vám muzeum modelové železnice od šedesátých let, uvidíte ručně postavené modely místních modelářů, ukázky stavby modelových kolejišť. Rovněž si budete moct koupit železniční modely a doplňky k modelové železnici. Více na VLÁČKY PEČKY.

  Mexické dušičky v Náprstkově muzeu v Praze

 • SO 3. 11. 2018, 12:00 – 20:00, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
 • Co takhle se podívat, jak se slaví svátek Dušiček v Mexiku? Velvyslanectví Mexika v ČR pro vás připravilo tuto nevídanou akci v Náprstkově muzeu v Praze. Čeká vás výstava „Oltáře mrtvých” a bude připraven bohatý program plný hudebních a jiných aktivit, stejně jako kreativní dílny spojené s touto tradicí. Více na MEXICKÉ DUŠIČKY.

  Noční strašidelný les – stezka odvahy Ďáblický háj

 • SO 3. 11. 2018, 17:00 – 20:00, Praha Ďáblice1
 • Bojíte se rádi? Máte pro strach uděláno? Temný podzimní večer, hustý černý les – ideální místo, kde se člověk může potkat se strašidly! Malé děti od 4 let a bojácní startují od 17:00 do 19:00 hodin, nebojácní od 19:30 do 20:30 hodin. Děti do 12 let startují v doprovodu rodičů. Trasa je dlouhá zhruba 2 km. Nazapomeňte si vzít baterku. Start a cíl je na rozcestí Ďáblický háj, cca. 500 m od konečné zastávky tramvaje Kobylisy (značeno fáborky od konečné tramvaje). Rezervace času startu nutná na e-mailu: dablice@kouzelny-svet-skritku.cz do 3.11. – 10:00. Bez rezervace půjdete na kratší trasu, kde nejsou časové rozestupy. Více na KOUZELNÝ SVĚT SKŘÍTKŮ.

  Svátek světel Diwali v Zoo Praha

 • SO 3. 11. 2018, od 15:45, ZOO Praha 1
 • Víte co je to Diwali? Je to jeden z nejznámějších a nejbarvitějších indických svátků – svátek světel. Údolí slonů v Zoo Praha s hinduistickým chrámem ašrám je ideálním místem, kde si můžete tento svátek připomenout. Čeká vás lampionový průvod spojený s noční prohlídkou zoo. Trasa povede skrz spodní část zoo, poté vyhlídkovou cestou – Zakázankou na Oboru a bude ukončena ve slavnostně nasvíceném Údolí slonů. Tam na vás čeká kouzelná ohnivá show v podání skupiny Hellfire. Dozvíte se také zajímavosti o svátku Diwali a odnesou si svoji vlastní mandalu na samolepce. Více na ZOO Praha.