Energií nabitý víkend 14. a 15. října

Již od čtvrtka bude v Praze opět Signal Festival. A ten není zdaleka jenom pro dospělé. I děti se mohou lecčemu naučit, nad spoustou věcí žasnout a nechat se okouzlit. Nenechávejte je doma, když pro jednou nebudou v posteli úplně načas, snad se nic nestane. Ale to, že s vámi mohli vyrazit do města, viděli jste spolu hru světel a třeba si i hezky popovídali, na to jistě nezapomenou.

Signal Festival

  • 12. – 15. října, Praha

Světelný festival SIGNAL je největší kulturní událost v České republice, která díky jedinečnému propojení umění, městského prostoru a moderních technologií za svou čtyřletou existenci přilákala do kulis Prahy více než 1, 5 milionu diváků. Festival v sobě jedinečným způsobem spojuje vizuálně atraktivní díla s náročnými instalacemi mezinárodní kvality. Svou koncepcí tak oslovuje jak širokou, tak odbornou veřejnost. Díky podpoře nových uměleckých děl je SIGNAL festival respektovanou platformou i v mezinárodním měřítku a vyhledávaným místem pro seznámení se s nejnovějšími projekty oboru. Konkrétní program naleznete zde Signal Festival

Drakiáda na Ladronce

  • SO 14:00–20:00 hodin, Praha 6 – Ladronka

Studentská unie pořádá již 19. drakoslet na pláních Ladronky o putovního draka.
Pro matematiky: Přijdte zhatit fyzikální teorie!
Pro fyziky: Experimentálně si oveříte platnost fyzikálních zákonu!
Pro lid nejaderný: Vratťe se s námi do dětství!
Pro všechny: Důkaz provedeme sporem!
Soutěži se bude v těchto kategoriích: největší, nejmenší, nejdéle letící, nejoriginálnější, nejkrásnější a nejroztomilejší drak.
Podrobnosti zde FJFI drakiáda.

Halloweenské dovádění

  • SO 14.10. od 12 hodin, Praha 1 – Santini Garden

Udělejte si procházku Starou Prahou a zastavte se na Malé Straně pod Pražským hradem, kde je krásná Santini Garden zahrada, kde je pochován český architekt italského původu Jan Blažej Santini-Aichel. Tento víkend pro vás mají nachystané Halloweenské dovádění. Na program bude dlabání dýní, Hallowenská cesta za pokladem a malování na obličej. Spolu s tím v přilehlé restauraci bude k mání vybrané dýňové menu a speciální dýňová verze kávy. Podrobnosti zde Santini Garden.

Žít Kryt

  • SO 14.10.2017, 9:00 – 16:00 hodin, Praha 2 – Folimanka

MČ Prahy 2 zve všechny aktivní, kreativní a zvídavé lidi. V rámci této akce bude zpřístupněn Kryt Folimanka, v Parku bude probíhat Street art show (sprejeři a ilustrátoři naživo). V rámci toho si můžete sami vyzkoušet street art vytvořit. Pro děti pak v rámci doprovodného programu čeká zábavná soutěž o ceny. Konkrétní program naleznete zde Kryt Folimanka.

Pohádková sobota s prince Filipem a Krtkem

  • SO 14.10.2017, 10:00 – 17:00 hodin, Praha 9 – Chvaly

Milý a pohledný princ Filip vás provede v sobotu Chvalským zámkem, kde momentálně probíhá interaktivní výstava Šťastný krtek. Prohlídka zámku trvá asi 40 minut a poté si můžete neomezenou dobu hrát, tvořit dívat se a dovádět. Podrobnosti k dočtení zde Chvaly.

Za zavřenými dveřmi – výstava

  • SO + NE, 9:00 – 18:00 hodin, Praha 5 – Sacré Coeur

Pro milovníky zvířat, rostlin a přírody vůbec je nachystána zajímavá výstava v DDM. Budou zveřejněny exponáty, které při návštěvě Stanice přírodovědců běžně neuvidíte. Kromě plazů se můžete těšit i na zajímavé rostliny, ukázky minerálů a zkamenělin. Během víkendu bude otevřená učebna chovatelství. V sobotu 14. 10. bude na výstavě naším hostem ČESON – Česká společnost pro ochranu netopýrů, která předvede ukázky ochočených handicapovaných netopýrů. Více informací zde DDM.

A v neděli se na vaše rodinné týmy těšíme na Střeleckém ostrově, opět máme nachystanou vycházku Prahy hravě. Bude na téma O Národním divadle a ostrovech. Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.