Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný! Aneb tipy na Velikonoce

Tak jsou tady Velikonoce a pro děti to znamená velikonoční prázdniny. Snad i počasí nám bude přát. Tak se pojďme podívat, co se dá o tomto prodlouženém víkendu, kromě návštěvy tradičních trhů, všechno dělat.

Pravěké Velikonoce v Muzeu Karla Zemana

 • od 29. 3. do 2. 4. 2018, 10:00–19:00, Muzeum Karla Zemana, Malá Strana, Praha 1
 • Už vás nebaví tradiční trávení Velikonoc? Co je strávit v kulisách Cesty do pravěku? V pátek vás čeká dobrodružná hra. Z filmu Cesta do pravěku nedopatřením utekl Tyranosaurus Rex a po celém parku Kampa poschovával svá dinosauří vajíčka. Pomozte najít všech 100 malých dinosaurů a zachránit Prahu před pravěkou invazí! V každém vajíčku se navíc nachází odměna. Vyhrát můžete např. lístky do Muzea Karla Zemana, filmy Karla Zemana, grafické listy a plno jiných zajímavých odměn. Další program velikonočních dní najdete na PRAVĚKÉ VELIKONOCE.

  Velikonoce v ZOO Praha

 • SO 31. 3. 2018, 10:00–17:00, ZOO Praha, Praha-Troja
 • Kromě zahájení 87. sezony vás v ZOO Praha čekají také Velikonoce. Ty si užijí jak návštěvníci, tak zvířátka. Těšit se můžete na tradiční velikonoční zvyky, jarní hry a zábavu a speciální nadílku pro některá zvířata. Více informací včetně vstupného, jako obvykle, na ZOO Praha.

  Velikonoce v Zoo Terarium Praha

 • SO a NE 31. 3. 2018 a 1. 4. 2018, 10:00–18:00, Praha-Dubeč
 • Kromě ZOO Praha si můžete udělat výlet na okraj Prahy, kde najdete Terárium Praha plné plazů a jiných menších zvířátek. Každé dítě, které řekne kolednickou básničku nebo si přinese pomlázku, dostane sladkou odměnu. Proběhne i soutěž „Najdi vajíčko“. Po teráriu bude schovaných šest sladkých odměn. Kdo je první najde, vyhrává to, co si našel. V průběhu těchto dní nebudou chybět ani komentovaná krmení. Více informací včetně vstupného viz TERÁRIUM PRAHA.

  Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

 • PÁ až NE, 10:00–17:00, Křivoklát
 • Pro toho, kdo nechce trávit Velikonoce v Praze a má rád historii, tady máme super tip! V sobotu 31. 3. a v neděli 1. 4. 2018 ve 13 hodin spatříte knížecí rodinu Fürstenberků, která zájemce zavede i do interiérů hradu během speciální prohlídky. Do programu je zařazena i prvorepubliková módní přehlídka, jelikož si letos připomínáme 100 let od založení Československa. O hudební a taneční prvek se postarají folklórní soubory a kapela Klamovka. Děti zabaví loutkové divadlo Rolnička či písničky Gábiny a Katky. O zábavu všech se postarají i další účinkující, např. Divadélko z pytlíčku, kejklíři Vojta Vrtek a Thomas Lupino. A nebude chybět ani velikonoční jarmark. 🙂 No a jako bonus máte možnost na hrad přijet parním vlakem! Více informací na HRAD KŘIVOKLÁT.

  Akce Prahy hravě

 • ČT 29. 3. 2018, 11:00, Střelecký ostrov
 • PÁ 30. 3. 2018, 14:00, Střelecký ostrov
 • SO 31. 3. 2018, 11:00, Střelecký ostrov
 • A jako obvykle pro vás máme naše akce! Chtěli byste se o Praze něco dozvědět zábavnou formou? Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte si rezervovat místo. Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.