Hurá! Jaro je tady a s ním naše tipy na víkend

Tak jsme se dočkali! Konečně je jakžtakž teplo a můžeme zahodit šály a rukavice. I když víkend ještě vyhrožuje chladnějším počasím, nás to neodradí, abychom vyrazili někam ven. 🙂

Orchideje ve skleníku Fata Morgana

 • trvá do 25. 3. 2018, 9:00 – 18:00, Botanická zahrada Praha
 • Máte rádi orchideje? Pak právě pro vás je určena tato výstava. Vidět ji můžete v tropickém skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Studenti České zahradnické akademie Mělník si tu vyzkoušeli propojit krásu asijské přírody se zajímavou kulturou této části světa. Výstavu doprovodí fotogalerie květů asijských orchidejí a mnoho zajímavostí z jejich života. Součástí výstavy bude i prodej orchidejí a dalších rostlin. Více na informací včetně vstupného najedete na ORCHIDEJE.

  Založeno 1918 – Labyrintem dějin českých zemí

 • trvá do 1. 7. 2018, Pražský hrad
 • Chcete si připomenout  zlomové okamžiky ve vývoji českého státu od 10. století do současnosti? Chcete si prohlédnout moderní dějiny?  Postupně se vrátíte v čase a dostanete se tak až na samý počátek dějin našeho státu. Expozice je multimediální, proto se můžete třeba posadit do retro křesla nebo se dívat na televizní zpravodajství z dob komunismu či zhlédnout dobové dokumenty z období roku 1939. Výstavou se prolínají autentické zvukové záznamy a dobové obrazy na stěnách. Můžete si třeba i vyzkoušet, jak se psalo v dávných časech. Nejvzácnějším exponátem, který zde uvidíte, je nejstarší dochovaná listina dokládající existenci českého státu – originál Vladislavova privilegia z roku 1158. Více o výstavě včetně vstupného naleznete na ZALOŽENO 1918.

  Velikonoční trhy 2018

 • 17. 3. 2018 – 8. 4. 2018, Staroměstké náměstí
 • Velikonoce jsou za dveřmi, tak co zajít nasát tu správnou atmosféru na velikonoční trhy? Můžete si pořídit něco na zkrášlení vašeho bytu a ochutnat nějakou dobrotu. Trhy se konají na více místech ve městě. Více na TRHY PRAHA.

  Den Vltavy

 • 18. 3. 2018, 9:00 – 15:00, různá místa u Vltavy
 • Bude to opravdu nabitý den. Vševltavský spolek pro vás připravil plavby velkými i malými loděmi, den otevřených dveří Veslařského klubu Slavia, nezapomenutelné vodnické hrátky nad hladinou, kapela Matylda vám zazpívá písně plavební, máte volný vstup do Muzea Karlova mostu s novou expozicí „Antické malované vázy a drobná plastika“ a mnoho dalšího. Více na DEN VLTAVY a VŠEVLTAVSKÝ SPOLEK.

  Akce Prahy hravě

 • NE 18. 3. 2018, 13:30, Střelecký ostrov
 • Chtěli byste se o Praze něco dozvědět zábavnou formou? Pak právě pro vás tu máme naše akce. Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte si rezervovat místo. Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.