Je-li v únoru zima a led, nebude nouze o žitný chléb aneb tipy na poslední únorový víkend

Zima trochu byla, tak snad nouze o žitný chléb nebude. 🙂 Sluníčko nám konečně svítí, tak co vyrazit za nějakou tou kulturou a zábavou? Pokud ještě nemáte promyšlené kam, rádi vám poradíme.

Den ledních medvědů v ZOO Praha

  • SO 24. 2. 2018, 10:00–13:00, Praha Troja

Už jste se někdy účastnili průvodu s plyšovými ledními medvědy? Pokud ne a nějakého takového méďu vlastníte, neváhejte a v sobotu dorazte do ZOO Praha. Pomůžete vytvořit rekord, dozvíte se perličky ze života ledních medvědů a podíváte se, jakou speciální svačinu oslavenci dostanou. NAVÍC všichni návštěvníci, kteří dorazí k pokladnám s plyšovým ledním medvědem, budou mít vstup za symbolickou 1 Kč. Čekají na ně také veselé hry a spousta informací u stánku přímo u expozice těchto polárních šelem. Více na ZOO Praha.

Pestrost nožířského umění – výstava v Senátu

  • trvá do NE 25. 2. 2018, 10:00–16:00, Valdštejnské náměstí, Praha

Lákají vás nože? Pak přímo pro vás je určená tato výstava v prostorách Senátu Parlamentu České republiky. Expozice „Od Rybičky k Predátoru“ představí příběh českého nožířského umění u příležitosti téměř tři staletí trvající nožířské tradice Českosaského Švýcarska. Můžete se těšit na expozici nožů, kordů či břitev. Významný prostor věnuje výstava také klasickému nožíku Rybička a vyhazovacímu noži Predator. A nebudou chybět ani nožířské speciality – palaše a šavle. Seznámíte se s kořeny české nožířské tradice. Vstup je volný. Více na NOŽE.

Matějská pouť 2018

  • trvá do NE 15. 4. 2018, 10:00–16:00, Výstaviště Holešovice, Praha

Nejznámější česká pouť začíná právě tuto sobotu! Máte rádi adrenalin? Pak právě pro vás je připravena horská dráha, centrifuga, lochneska, skákací hrady nebo ruské kolo. Bát se pak můžete ve strašidelném hradě. Kdo by si nechtěl užít spoustu legrace! 🙂 Více na MATĚJSKÁ POUŤ.

Mezinárodní den průvodců 2018 v Praze

  • SO 24. 2. 2018, od 14:00, Praha 1

Asociace průvodců ČR pořádá v sobotu tradiční bezplatné prohlídky Prahy u příležitosti Mezinárodního dne průvodců. Letošní trasy povedou z Jungmannova náměstí na Újezd. Prohlídek bude několik, včetně jedné určené přímo pro rodiny s dětmi. Sraz je u Jungmannova pomníku na stejnojmenném náměstí, Praha 1. Více na DEN PRŮVODCŮ.

Winter Run 2018 – Praha

  • SO 24. 2. 2018, 10:00–14:00, Praha 1

Běháte rádi i v zimě? Pak právě pro vás je určen běžecký závod na 4 km nebo 8 km, který se uskuteční v Praze na Ladronce. Celé zázemí pak bude u restaurace Ladronka. Trať je certifikována Českým svazem atletiky a jeden okruh má 4183,2 m. Celý program včetně registrace a další informace najdete na WINTER RUN PRAHA 2018.

StarDancík – dětský bál na Žofíně

  • NE 25. 2. 2018, 15:00–17:30, Praha 1

Plesová sezóna začala a nesmíme zapomenout ani na naše nejmenší. Jsou zváni tuto neděli do paláce Žofín. Pro děti jsou připraveny kreativní workshopy, kde si mají možnost dozdobit plesovou róbu. Návštěvníci se dozvědí pár zajímavostí o etiketě, odnesou si rodinnou fotografii z fotokoutku a také se mohou těšit na bohatou tombolu! Vstup na dětský ples s bohatým doprovodným programem je zdarma. Je však nutné se dopředu registrovat. Více na STARDANCÍK.

Akce Prahy hravě

  • NE 25. 2. 2018, 12:00, Střelecký ostrov
  • A kdo se bude spolu se svými dětmi chtít dozvědět něco o Praze zábavnou formou, máme tu naše akce. Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte se velmi dobře teple obléct. Na zahřátí si pak dáme svařák nebo kávu v KAVÁRNĚ MLÝNSKÁ a pak můžete vyrazit na výše uvedený StarDancík. Obě akce se konají na pražských ostrovech, neboť Žofín, kde se pořádá StarDancík, je na Slovanském ostrově. Rezervace předem NUTNÁ (jak u Prahy hravě, tak na StarDancíku!!! Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.