Máme tu masopust, hej, hej, hej! Aneb tipy na druhý únorový víkend

Maškary všude řádí! Dneska je veliký masek rej, všude se dovádí! My jsme ta největší strašidla, příšery, co všude šmejdí, strašidla nemají pravidla, řádí, tančí, rejdí! Tak je to tady! Koblížky, maškary, zabijačky… A kde že všude můžeme masopust v Praze vidět? A co dalšího zajímavého nás tento víkend čeká?

Malostranské masopustní veselí 2018

  • SO 10. 2. 2018, 13:00–18:00, Malá strana, Praha 1

Zajímá vás, jak probíhá takový masopust v samém centru Prahy? Pak neváhejte a v sobotu buďte ve 13:30 před hostincem U Černého vola. Průvod se vydá směrem k ulicím Nerudova, Thunovská, na Malostranské náměstí a také do ulice Mostecké. Po cestě bude hrát Pražský pouťový orchestr a Chlapecký sbor Bruncvík. Někdy mezi třetí a čtvrtou hodinou průvod dorazí na Mosteckou na Kampu, kde vás čeká tradiční masopustní veselice – zabijačka, slivovice, svařák a mnoho dalších dobrot. To si myslím, že rozhodně stojí za to. 🙂 Více ZDE.

Pokud vás neláká Malostranský masopust a raději byste byli v méně rušné části Prahy, pak je zde třeba SUCHDOLSKÝ MASOPUST. Anebo třeba ŽIŽKOVSKÝ MASOPUST. Podrobnosti najdete v odkazech.

Olympiáda v ZOO Praha

  • trvá do 11. 2. 2018, 9:00–17:00, Praha-Troja

I pražská zoo bude žít zimní olympiádou v Jižní Koreji a bude fandit našim sportovcům. A kolik medailí naši získají, si tipne lachtan Meloun! To si nemůžete nechat ujít. 🙂 Více info včetně vstupného najdete na ZOO PRAHA.

Svět kostiček v Praze – výstava z více než 1 000 000 kostiček stavebnice Lego

  • trvá do 16. 3. 2018, 10:00–19:00, Praha-Braník

Kdo by neznal lego, stavebnici nejen pro děti. Na výstavě najdete například Lego město o ploše více než 20 m2, se zábavním parkem, sportovištěm nebo parky a s kolejištěm, na němž jsou umístěny pohyblivé vlakové soupravy. Zajímavá je určitě i filmová tvorba z kostiček, která představí např. témata The Simpsons, Back of the Future, the Disney a Pixar témata, Ghostbusters – Krotitelé duchů, Mimoně nebo také Assasins. To rozhodně stojí za to. 🙂 Více info včetně vstupného naleznete na SVĚT KOSTIČEK.

Mumie světa: evropská premiéra originální výstavy v Praze

  • trvá do 31. 7. 2018, 9:00–20:00, Výstaviště Holešovice

Viděli jste film Mumie? Tady vám ale na rozdíl od filmu nehrozí, že vás nějaká sežere. 😉 Máte jedinečnou možnost vidět největší a nejucelenější sbírku mumií na světě! Uvidíte mumie, které na našem území zatím nikdy nebyly k vidění. Konkrétně půjde o mumie z Egypta, Severní i Jižní Ameriky, ale i Evropy. Každý exponát odhalí svůj vlastní příběh. Některé z vystavených mumií pochází z vážených rodů, jiné zase nabídnou pohled na přírodně a přirozeně mumifikované osoby. Výstava slibuje pomyslnou cestu do minulosti, při které návštěvník odhalí příběhy lidí z mnoha koutů světa a civilizací. Více informací včetně vstupného na MUMIE SVĚTA.

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

  • trvá do 31. 7. 2018, 10:00–16:00, Státní hrad Karlštejn

Ani v zimě některé hrady nespí. Třeba nádherný hrad Karlštejn, který vybudoval Karel IV. Hrad, který známe ze známého muzikálu Noc na Karlštejně. Máte možnost si prohlédnout základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. V klenotnici pak uvidíte repliky české svatováclavské a říšské císařské koruny a k vidění je také karlštejnský poklad. Takže vzhůru na Karlštejn! Více na HRAD KARLŠTEJN.

Akce Prahy hravě

  • NE 11. 2. 2018, 11:00, Střelecký ostrov
  • A kdo se bude spolu se svými dětmi chtít dozvědět něco o Praze zábavnou formou, máme tu naše akce. Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte se teple obléct. Rezervace předem NUTNÁ!!! Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.