Oranžové tipy na víkend 7. a 8. října

Proč oranžové? Protože podzim už je tady, všude na nás vykukují krásně oranžové dýně a listí na stromech se začíná pěkně vybarvovat do zlato-žluto-oranžovo-červena. Rozhlídněte se kolem sebe a nechte se pozitivně naladit těmito barvami. Berte to jako malý dárek od přírody, kterým nám kompenzuje to mokro a šedivo, které teď venku panuje 😉

Na sobotní odpoledne jsme si pro vaše rodinné týmy nachystali vycházku Prahy hravě. Bude na téma Stará Praha a my. Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Festival Karla Zemana

  • SO 7. 10 2017, 10:00 – 19:00, Praha 1 – Malá Strana

Uvidíte, co jste třeba ještě neviděli 😊 Na velkém plátně můžete shlédnout nejvýznamnější filmy Karla Zemana – včetně digitálně restaurovaného Vynálezu zkázy a Barona Prášila; animovaných filmů – např. Pohádky tisíce a jedné noci, Král Lávra, Inspirace nebo Příběhy pana Prokouka. Dále trikový výtvarník Boris Masník představí historii filmového triku, s Ivem Marákem proniknete do tajů digitálního restaurování filmů, přímo od herců uslyšíte veselé historky z natáčení filmu Ukradená vzducholoď, vyzkoušíte si různé techniky animace, vyrobíte si originální tašku, šperk z filmových pásů nebo třeba tajný deník. Informace zde Muzeum K.Z.

Muzeum pražského vodárenství

  • SO + NE, 9:30 – 16:30 hodin, Praha 4 – Podolí

Nejenom pro ty, kteří na dny architektury nestihli navštívit Podolskou vodárnu. Tento víkend se opět otevírá veřejnosti, a nabídne prohlídku unikátních exponátů. Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Podrobnosti zde Muzeum vodárenství.

Mezinárodní origami setkání

  • SO + NE, 10:00 – 18:00 hodin, Praha 2 – Balbínova ul.

Co je to vlastně Origami? Origami z japonského oru – skládat, kami – papír je japonské umění skládání rozličných motivů z papíru. Předpokládá se, že vzniklo přibližně v 9. století, když zprvu mělo své místo při náboženských obřadech a výzdobě šintoistických svatyní. Skládání papíru se však rozvíjelo všude, kam se dostal papír, a dnes už je známé po celém světě. A to vše a ještě více se dozvíte, uvidíte nebo si vyrobíte právě o tomto víkendu. Podrobnosti zde Origami.

Dýňové slavnosti

  • SO + NE, 9:00 – 18:00 hodin, Praha 6 – Střešovice

Tradiční podzimní akce pro malé i velké – Dýňové slavnosti. O tomto víkendu si můžete vydlabat dýni, pokochat se krásnou podzimní výzdobou nebo třeba ochutnat některou s dýňových specialit v naší restauraci. Své si najde určitě každý. Konkrétní program naleznete zde Zahradnictví Chládek.

Festival Žižkovská loutka

  • PÁ – NE, Praha 3

K vidění bude téměř třicet představení na několika scénách v prostoru Atria na Žižkově (Čajkovského 12) a v KC Vozovna (Za Žižkovskou vozovnou, 2687/18). Diváci uvidí nejen hry mnoha loutkářských souborů z různých koutů světa, ale i rozličné druhy loutek. Závěsné tradiční marionety doplní maňásci nebo javajky vedené zespodu, setkat se bude možné i s tzv. manekýny, což jsou velké, obvykle látkové loutky, které herec vodí před sebou. Součástí festivalu budou i výtvarné dílny pro děti či unikátní loutková střelnice. Bude z čeho vybírat. Konkrétní představení a místo si vyberete zde Žižkovská loutka.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.