Pár tipů nejen na tento víkend

Někdo tvrdí, že počasí na něj nemá vliv. Že má stále dobrou náladu, nebo je mu pod psa, ať padají trakaře nebo vysychají studny. Osobně mám zkušenost, že když se vydaří babí léto, tak jsou lidi usměvavější, vstřícnější a milejší, než když leje jako z konve. Doufám, že tento víkend si to budete moci ověřit. Že bude konečně pěkný podzimní víkend, tak akorát teplo, sluníčko a mírný svěží vánek. A k tomu patří i nějaká ta aktivita, ideálně s celou rodinou. Co vyzkoušet něco z našich tipů?

Začneme vycházkami Prahy hravě – ve čtvrtek se s námi můžete jít vydovádět na Střelák. Od 14 hodin máme nachystanou vycházku na téma O Národním divadle a ostrovech. A v pátek, kdy má většina škol ředitelské volno, jsme si pro vaše rodinné týmy přichystali vycházku na téma Stará Praha a my.
Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde.

Drakiáda pod Petřínem

  • SO 30.9.2017, 14:00 – 17:00 hodin, Zahrada Nemocnice Milosrdných sester

13. ročník se ponese v duchu soutěží draků, loutkové pohádky a také tradiční tomboly, odměn pro soutěžící a občerstvení. Draky můžete mít svoje nebo si na místě vyrobit. Nebojte se vlka nic a přijďte. Více zde Drakiáda

Mistrovství ČR ve skateboardingu 2017

  • SO 30.9.2017, 10:30–23:55, Praha 7 – Štvanice

Ať už jste kráse prkna propadli aktivně či pasivně, určitě si nenechte ujít ty nejlepší jezdce z ČR. Česká skateboardová špička bude závodit ve dvou disciplínách, streetstyle + best trik a bowl. Bude to královská podívaná. No a jestli máte doma puberťáky či buberťačku, které taky umí víc než dost kousků s prknem, přihlašte je do zívodu. Co vy víte, třeba jim odstarujete karieru snů 😊 Přihlášky do soutěže zde – Registrace. A program zde Skatebording.

Světový den zvířat

  • SO 30.9.2017, 11:00 – 18:00 hodin, Centrální park Na Pankráci

Všem milovníkům zvířat zaplesá srdce v sobotu, kdy se bude oslavovat Světový den zvířat. Konkrétně v Praze na Pankráci bude nachystán zajímavý a bohatý program zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. dogdancing, obedience, agility, dogfrisbee, canicross, nosework aj.), ukázky práce záchranné zdravotnické služby veterinární či ukázky práce a výcviku asistenčních, vodicích, signálních nebo také záchranářských psů, dále ukázky práce útvaru psovodů Městské policie Praha nebo Celní správy ČR. Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic nebo také prasátka chovaná v domácnosti. Divácky atraktivní budou také přehlídky a ukázky miniaturních, fríských a huculských koní nebo ukázky sportovních disciplín pro bull plemena psů.

Prohlídka Podolské vodárny

  • NE 1. 10. 2017, prohlídky v 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, Praha 4 – Podolská vodárna

Pamatujete na reklamu, kde holčička dělala ve dřezu bubliny z mycího prostředku a ptala se “kde se berou?” Přesně to mě napadá, když moje děti položí otázku – kde se bere elektřina v zásuvce?, jak se dostane obraz do televize? kde se bere voda v kohoutku? Tak, a já už vím, kde naleznu odpověď na poslední otázku. V Podolské vodárně. Mimo mnoha odpovědí se můžeme i pokochat nádhernou architekturou této starobylé budovy. Chcete-li se přidat na komentovanou prohlídku, musíte si rezervovat místo pomocí tohoto odkazu Podolská vodárna.

Den architektury

  • SO + NE, po celé ČR

Letošní podtitul festivalu „Voda, lidé, města“ se jako hlavní tematická linie vine celým programem. Zájemci se například mohou při plavbě parníku dozvědět více o architektuře a budovách pražských nábřeží a náplavek, jedinečný zážitek nabídne výlet lodí po Vltavské vodní cestě a komorách mezi Lannovou loděnicí a Hlubokou nad Vltavou, všechny milovníky vody i architektury potěší možnost nahlédnout do unikátního Vodního domu v Hulicích. Vše důležité o této zajímavé akci se dočtete zde Den architektury.

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.