Podzimní víkend 23. a 24. září

Tento víkend budou jistě techničtí nadšenci na vrcholu blaha. I v Praze budete moci okouknout tanky nebo vrtulníky. Kdo raději vlaky, tak parní vláček bude taky. Kdo by raději soutěžil, doporučuji návštěvu vinobraní v Grébovce nebo Pohádkový les u Letohrádku Kinských. A kdo by chtěl děti zabavit a vzdělat zároveň, neměl by vynechat naše dvě vycházky Prahy hravě!

Den s Armádou ČR

  • SO 23.9.2017, 9:00 – 15:00 hodin, Praha 7 – Letenská pláň

Přehlídky se vrací na Letnou?! Ano, protože jedině tam je dost prostoru na to, aby zde mohla být předvedena těžká vojenská technika v celé své kráse. Veřejnosti bude představen průřez technikou, která v uplynulých sto letech naše vojáky provázela, provází a bude provázet v nadcházejících letech. Na jednom místě návštěvníci uvidí unikátní historické exponáty i nejmodernější techniku. Těšit se můžete nejenom na tanky, ale i na techniku leteckou, seskoky výsadkářů, Hradní stráž, psovody, zdravotníky, pyrotechniky a vojenské hudebníky! V plánu je i stánek Univerzity obrany, zábavné atrakce pro děti i výstava Ten druhý život a sportovci ASC Dukla. Zájemci si také mohou vyzkoušet disciplíny tělesné zdatnosti, které plní uchazeči o přijetí do armády, a ochutnat pravý vojenský guláš. Podrobný program zde ARMY

Výtopna hlásí ”jede se parním vlakem!”

  • SO 23. 9.2017, od 9 hodin, Praha 5 – Smíchovské nádraží

Je pro vás nachystána jízda historickými i moderními vlaky, nebo pokoukání ve výtopně – parní lokomotivy a historické motorové lokomotivy. V provozu bude ukázkové kolejiště modelové železnice a parní zahradní železnice s možností svezení pro ty nejmenší. Po celou dobu konání akce bude otevřen barový vůz Pivák s možností občerstvení a posezení. Časy pro vyhlídkové jízdy parních vlaků z nádraží Praha-Smíchov do výhybny Prokopské údolí a zpět a více informací parní mašinka.

Jak se sportovalo před 100 lety?

  • SO 23. 9. 2017, 13:00 – 17:00 hodin, Praha 3 – vrch Vítkov

Zajímá vás, jak se sportovalo za Velké války? Dozvíte se to v Národním památníku na Vítkově. Čeká na vás dobový automobilový park Federace klubů historických vozidel České republiky. Nebude chybět ani výtvarná dílna, komentovaná prohlídka výstavy, fotokoutek a kvíz pro chytré hlavy. Kompletní program zde Museum.

Pohádkový les

  • SO 23. 9. 2017, 10:00 – 17:00, Praha 5 – Národopisné muzeum (Letohrádek Kinských)

Čeká na vás cca kilometrová trasa plná zábavy, pohádkových postav a výpravných dekorací. Na trase bude spousta stanovišť, kde děti budou plnit zajímavé úkoly, a pokud je všechny splní, čeká je v cíli zajímavá odměna. Vše důležité hledejte zde Museum.

Z Dubče do Dubče

  • SO 23.9.2017, termín trvání dle délky tras, Praha 10 – Dubeč

Nejenom pěšky, ale i na kole se můžete vypravit na okružní jízdu kolem Dubče. Pro nejmenší je nachystána pěší trasa (3 km) plná pohádkových postav a zábavných úkolů. Zdatnější mohou zvolit delší trasy (až 50 km) nebo cyklotrasu (40 km). Vyjde-li počasí, může se jednat o pěknou projížďku podzimní přírodou. Kompletní info zde Z Dubče do Dubče.

Vinobraní na Grébovce

  • SO 23. 9. 2017, 14:00 – 22:00 hodin, Praha 2 – Grébovka

Proslulé vinobraní na Grébovce snad netřeba představovat. Každoročně se celými sady line vůně burčáku a stezka pro děti. Letos se jmenuje Burianova stezka a na děti čeká spousta soutěží a kvízů, výtvarné dílny, sportovní klání a mnoho dalšího. Letáček níže

Vycházky Prahy hravě

Tento víkend jsou pro rodinné týmy nachystány dvě vycházky –
sobota 23.9. od 14 hodin na téma Stará Praha a my ;
neděle 24.9. od 11 hodin
na téma O ND.
Přijďte, těšíme se na vaše přihlášky a následně i na aktivní účast 😉

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.