Podzimní víkend nejenom pro Pražáky

Už se to pomalinku přibližuje …… Vánoce. Aby byly letos v klidu a pohodě, zkuste si už nyní udělat „bojový plán“ 😉 Komu by co udělalo radost, kde a s kým bude fajn se sejít, co dobrého k tomu zakousnete či popijete. Jistě vám pomůže i to, že Praha se začíná pomalu ladit do Vánoční atmosféry. I naše tipy jsou trochu předzvěstí blížících se svátků.

Advent v Portheimce

  • SO 25.11.2017, 13:00 – 17:00 hodin, Praha 5

Kreativně přivítat Advent můžete na jedné z tradičních stezek – adventní :-). Bude hrát hudba a v dílničkách si můžete vyrobit hezké ozdoby. Vychutnáte si sváteční speciality, na místě bude i teplé pití na zahřátí dospělí se můžou posilnit i něčím silnějším. Více zde – Creative world.

Fantastické dobrodružství

  • SO 25.11.2017, 14:00 – 17:00 hodin, Praha 1

Hledají se děti s dobrodružnou povahou a zálibou ve fantastických příbězích! Na děti a jejich rodiče bude čekat v Městské knihovně v Praze Mumínek a jiné literární postavy severských dětských knih, které vás provedou všemožnými zákoutími knihovny. Při plnění úkolů na stanovištích se na chvíli stanete detektivy, rytíři, kouzelníky i vědci, vyzkoušíte si, jak jste bystří a obratní, a třeba objevíte svou skrytou superschopnost! Na všechny odvážné čeká po absolvování celé trasy drobná odměna.
Podrobnosti zde – MLP

Lunapark filmových vynálezů

  • SO 25. 11. 2017, začátek v 15:30 hodin, Praha 8 – Karlín

Víte, jak lidé přišli na to, že se můžou na pohádky také dívat, ne je jenom číst nebo poslouchat? Zjistili, že oči si „pamatují“, co viděly před krátkým okamžikem. Díky tomu se před více než sto lety zrodil film. Vedla k tomu ale dlouhá cesta plná zajímavostí. V lunaparku filmových vynálezů se s nimi seznámíme. A také si vytvoříme vlastní krátké filmové příběhy. Ty budeme sledovat v přístrojích, jako je třeba praxinoskop, ale i na plátně, za pomoci laterny magiky. Lunapark filmových vynálezů – workshop pro děti od 6. Let. Rezervace nutná. Více zde – Kasárna Karlín.

Na den pod zem

  • SO+NE, celá Praha

Praha se nepyšní pouze krásnou architekturou, ale i širokou škálou podzemních objektů, jako jsou atomové kryty, katakomby, tunely a historická sklepení. Tato místa jsou veřejnosti mnohdy těžko přístupná a některá jsou zcela neznámá. A tento víkend bude zpřístupněno několik pražských podzemních objektů. Konkrétní objekty, časy a rezervace zde Na den pod zem.

Adventní dílny v Karlínském Spektru

  • NE 26.11. 2017, 14:00 – 18:00 hodin, Praha 8 – Karlín

Je pro vás nachystáno kreativní nedělní předadventní odpoledne. Budete si moci vyrobit adventní věnec na stůl a další vánoční dekorace či radůstky, které budete moci někomu pod stromečkem podarovat. Konkrétně můžete spolu s dětmi tvořit Adventní věnec, 3D vánoční přáníčko, Betlémské zátiší, dárkovou tašku s potiskem, leptanou sklenici a mnoho dalšího. Kapacita tvořících je omezena, proto si místo musíte zarezervovat. Podrobnosti zde DDM Praha 8.

A kdo by si chtěl v neděli udělat procházku Prahou a něco zajímavého se dozvědět, naučit, či si zadovádět, máme pro vaše rodinné týmy nachystány
dvě vycházky Prahy hravě.
V neděli od 11 hodin bude vycházka na téma O Národním divadle a ostrovech
a od 13,30 hodin vycházka Stará Praha a my.
Těšíme se na vás! A nezapomeňte, že bez rezervace to nejde. A asi už ani bez rukavic a teplých ponožek 😉

Zasílání novinek

Přejete-li si jedenkrát týdně dostávat upozornění na nové tipy na víkend, přihlašte se k odběru novinek.