Předmikulášský víkend na Kampě s malováním na sklo a další tipy jak se nenudit

Mikuláš je již za dveřmi, čerti chrastí řetězy, děti si vystrašeně opakují básničky, snaží se aspoň těch pár dní být hodné a poslouchat rodiče, aby dostali alespoň nějakou tu dobrůtku. A co vy? Jak jste na tom? Máme tady pár tipů, jak si čekání na Mikuláše a jeho pomocníky zkrátit. Co se třeba podívat na Kampu a vyzkoušet si malování na sklo? A to není vše! Tak čtěte dál. 🙂

Akce Prahy hravě

 • NE 2. 12. 2018, 11:30, Kampa
 • NE 2. 12. 2018, 14:00, Národní divadlo a ostrovy
 • A jako obvykle pro vás máme naše akce! Chtěli byste se o Praze něco dozvědět zábavnou formou? Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte si rezervovat místo. V neděli se ve 14:00 sejdeme jako obvykle na Střelecké ostrově, abychom se dozvěděli něco o Národním divadle, ale ještě předtím se v 11:30 podíváme na Kampu, kde nás čeká procházka s názvem Adventní Kampa, mlýny, Čertovka (s malováním na sklo). Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.

  Retro zima za socíku v Tančícím domě

 • trvá do 3. 3. 2019, 9:00 – 20:00, Galerie Tančící dům
 • Zajímá vás, jak trávili Vánoce vaši rodiče a prarodiče, kteří si mohou také přijít zavzpomínat? Pak pro vás je určena tato výstava. Čeká vás sváteční retro výloha obchodního domu Kotva, bohatě nazdobený stromeček, věhlasné auto žigulík, ze kterého budou doslova padat dárky, byt s dobovými originály jako je například kuchyň, kde jsou přípravy na Štědrý večer v plném proudu. Nebudou chybět ani spotřebiče úspěšných značek elektroniky jako je Eta či Tesla, bez kterých se žádná domácnost neobešla. Pro děti je připravena originální dobová schránka, která přijímá dopisy Ježíškovi. Nechybí ani interaktivní herna pro děti a jsou zde zároveň vystaveny originály různých dětských ilustrátorů, které jsou zakomponovány do expozice. Malí návštěvníci si na místě budou moci v rámci workshopů vyrobit masopustní masky, masky čertů anebo Mikuláše a je připraveno velké množství soutěží pro všechny věkové skupiny. Na výstavě nechybí ani dětský koutek s tradiční stavebnicí firmy Seva, se kterou si hráli všechny malé děti. A více už prozrazovat nebudeme. 😉 Přijďte se podívat sami. Více na GALERIE TANČÍCÍ DŮM.

  Vánoční výstava v Betlémské kapli – Vánoční hrátky

 • trvá do 2. 1. 2019, 9:00 – 18:00, Betlémská kaple
 • Máte rádi hračky? Pak právě pro vás tady máme vánoční výstavu v Betlémské kapli. Tématem letošní výstavy jsou tradiční hračky z rozličných převážně přírodních materiálů. Nebudou chybět ani mechanické hračky, jako autíčka, parní stroje a hlavně vláčky. Ozvučení prostoru zajistí zvonkohry, flašinety, orchestriony či polyfony. Uvidíte unikátní kuličkopády a velký krasohled. K vidění budou také desítky betlémů, a to i mechanických, a také mnoho vánočních stromků s rozličnými tradičními ozdobami. Více na VÁNOČNÍ VÝSTAVA.

  Adventní dílny v ZOO Praha

 • NE 2. 12. 2018, 11:00 – 14:00, ZOO Praha
 • Už máte vyrobený adventní věnec? Pokud ne, přijďte v neděli do ZOO Praha. Zváni jsou i ti, co už věnec doma mají. Dílny proběhnou ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu. Jednotlivé skupinky budou začínat každou celou hodinu od 11.00 do 14.00 hodin. Cena věnce včetně materiálu je 150 Kč (nezahrnuje vstupné do zoo). Z důvodu velkého zájmu je třeba se dopředu objednat do pátečního poledne na telefonním čísle 296 112 230, nebo emailu pr@zoopraha.cznebo kontakt@zoopraha.cz. Více na ZOO Praha.