Prodloužený víkend s Prahou hravě a nejen s tou

Tak je tu podzim v plné parádě. Máme tu období burčáku a vinobraní. Ale i pro děti se něco najde. 😉 Třeba se osobně mohou setkat s Otcem vlasti nebo si zahrát na vojáky.

Akce Prahy hravě

 • PÁ 28. 9. 2018, 14:00, Střelecký ostrov
 • SO 29. 9. 2018, 14:00, Střelecký ostrov
 • A jako obvykle pro vás máme naše akce! Chtěli byste se o Praze něco dozvědět zábavnou formou? Něco málo vyplníte, něco se dozvíte a něco si vyrobíte! Nezapomeňte si rezervovat místo. V pátek vás čeká procházka s názvem Stará Praha a my a v sobotu se něco dozvíte O Národním divadle a ostrovech. Těšíme se na vás! 🙂 Více na PRAHA HRAVĚ.

  Karlštejnské vinobraní 2018

 • SO 29. 9. 2018 10:00 – 21:00, NE 30. 9. 2018 10:00 -. 18:00, město a hrad Karlštějn
 • Jak jsem slíbila, tento víkend můžete potkat samotného Otce vlasti Karla IV. A nejen toho, ale i Arnošta z Pardubic, Elišku Pomořanskou a více jak 300 dvořanů Karlova dvora. A nudit se rozhodně nebudete. Čeká Vás bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj, vystoupení mágů a pro milovníky módy je přichystána gotická módní přehlídka. Pokud jste vlastníkem gotického kostýmu, můžete se dokonce stát součástí císařského průvodu. A jako bonus můžete na tuto akci přijet vlakem, v jehož čele bude parní lokomotiva! Více na KARLŠTENSKÉ VINOBRANÍ.

  Den otevřených dveří na Ministerstvu kultury České republiky

 • PÁ 28. 9. 2018, 10:00 -. 17:00, Nostický palác
 • Zajímá Vás, kde pracuje ministr kultury? A jak to uvnitř takového úřadu vypadá? No a kromě prohlídky Nostického paláce je zde připraven také bohatý program pro děti – loutkové divadla ToyMachine v tzv. Konírně, vyrobíte si módní doplňky z bižuterie, potkáte Jana Amose Komenského a zjistíte, jak se tvoří nádherné slovácké výšivky. Více na MINISTERSTVO KULTURY.

  Svatováclavské trhy na Václavském náměstí

 • trvá do 28. 9. 2018, 10:00 – 21.00, Václavské náměstí, Praha 1
 • Tyto tradiční slavnosti jsou oslavou svátků knížete svatého Václava, patrona českých zemí. Nebude chybět nabídka oblíbených gastronomických specialit, prodejních stánků s moravským vínem, burčákem, i dárkovými drobnostmi. O víkendech se návštěvníci mohou těšit na historický a dobový program – průvod kejklířů, hudebníků a tanečnic, v čele s knížetem Václavem projde spodní částí Václavského náměstí. Kníže Václav přivítá všechny návštěvníky a hosty, usedne na svůj knížecí stolec a slavnostně osobně zahájí doprovodný program. Více na SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI.

  Dětský den v Lešanech 2018

 • SO 29. 2018, 9:30 – 17:30, Vojenské technické muzeum Lešany
 • Zajímá Vás a Vaše děti vojenská technika? Pak právě pro Vás je připraven tento den! Čeká Vás bohatý soutěžní program. Připraveny budou nejrůznější soutěže sportovního a vědomostního charakteru či s vojenskou tematikou – například lezecká dráha, rozebírání a složení samopalu, hod granátem na cíl, překonávání zamořeného území či střelbu na cvičné dětské střelnici. Den jako dělaný pro malé vojáky. 🙂 Více na DĚTSKÝ DEN V LEŠANECH.