Tipy na první prázdninový víkend

Léto je už podle počasí v plném proudu, ale podle kalendáře teprve začalo. A to nejlepší nás – tedy především děti – teprve čeká. Letní prázdniny, tedy celé dva měsíce plné odpočinku, nových zážitků, kamarádů a mnoha dalšího. Máme tu pro vás pár tipů, jak si první prázdninový víkend zpříjemnit. 🙂

Retro biják 60.–90. let: Výstava filmových kostýmů v Tančícím domě

 • trvá do 14. 10. 2018, 9:00–20:00, Galerie Tančící dům
 • Máte rádi filmy a pohádky 60. až 90. let? Pak právě pro vás je určena tato výstava 200 kostýmů z téměř 70 filmů, pohádek a seriálů, které byly natočeny právě v tomto období. Jedná se o originály zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize a v galerii je doplní filmové rekvizity a fotografie. Výběr filmů byl sestaven na základě hlasování 400 tisíc diváků a výstava tak ukáže průřez tím nejpopulárnějším z československé kinematografie. Více informací včetně vstupného najdete na RETROBIJÁK.

  Jedničkáři za korunu v ZOO Praha

 • PÁ 29. 6. 2018, 10:00–21:00, ZOO Praha
 • Jak se říká, každý je po zásluze odměněn. Proto ZOO Praha nachystala na pátek pro všechny pilné děti do 15 let s jedničkou z přírodovědy vstup za 1 korunu. Vezměte tedy své vysvědčení a vyrazte za zvířátky. 🙂 Více na ZOO Praha.

  Zvířátkům začínají prázdniny

 • SO 30. 6. 2018, ZOO Praha
 • Abyste necítili křivdu, že jen vy jste známkováni, můžete si tuto roli paní učitelky vyzkoušet sami, a to na zvířátkách v pražské zoo. Čeká vás den plný her a zábavy. Užijte si představení zvířat v Bororu a oznámkujte je. Více na ZOO Praha.

  Tři oříšky pro Popelku v Atriu Flora

 • PÁ 29. 6. 2018, 11:00–13:00, Atrium Flora
 • Máte rádi muzikál Tři oříšky pro Popelku? Pak se běžte v pátek podívat do Atria Flora v Praze. Šikovní školáci se samými jedničkami navíc dostanou za vysvědčení poukaz na vstupenku zdarma na tento rodinný muzikál. Těšit se mimo jiné můžete na rozhovor s hlavním hercem, králem muzikálu Pavlem Trávníčkem, s princem Milanem Peroutkou a s Popelkou Sabinou Rojkovou. Milan Peroutka a Sabina Rojková vám také zazpívají vybrané písně. Po vystoupení bude probíhat soutěž o vstupenky na muzikál Tři oříšky pro Popelku. A po skončení soutěže nezapomeňte zůstat na autogramiádu se všemi hlavními účinkujícími. Více na Atrium Flora.