Únor bílý, pole sílí… Aneb tipy na další víkend

No v Praze asi pole moc silná nebudou, ale jinde po republice se sníh sem tam objeví. Ale to nám nemusí kazit náladu, protože jsou naše tipy na víkend, díky nimž se zabavíte i bez sněhu. 🙂

Den ohrožených zvířat v ZOO Praha

  • NE 18. 2. 2018, 9:00–16:00, Praha Troja

Víte, co je to luskoun, saola, lagoš a sajga? Jak vypadají a proč jsou ohrožená? Dozvědět se to můžete práce v neděli v ZOO Praha na Dni ohrožených zvířat. Bližší informace včetně vstupného najdete na ZOO Praha.

V zajetí Mercedes-Benz: výstava s možností projížďky

  • trvá do 25. 2. 2018, 13:00–17:00, Arkády Pankrác Praha

Máte rádi Mercedesy? Tak to si přijdete na své, když navštívíte nákupní centrum Arkády Pankrác!Máte jedinečnou možnost seznámit se nejen s historií této automobilky, ale v podstatě i s historií automobilové výroby. V připravené expozici si prohlédnete první automobil na světě poháněný spalovacím motorem, Benz Patent Motorwage. Carl Benz na tuto „tříkolku“ získal patent v roce 1886. Každý víkend je zde navíc připraven doprovodný program. Například tento víkend vás čeká testování vybraných vozů Mercedes-Benz a jízda zručnosti. No a příští víkend vás čeká opravdu zajímavý program – soutěž o Mercedes-Benz! Více informací najdete na MERCEDES-BENZ.

Zlaté časy českého hokeje

  • trvá do 31. 5. 2018, 10:00–19:30, Grévin Praha

Letos uplyne 20 let od vítězství našich hokejistů v Naganu. A tak muzeum voskových figurín Grévin připravilo interaktivní výstavu. Můžete mimo jiné nahlédnout také do naší hokejové historie. Výstava jak dělaná pro fanoušky hokeje. Podaří se vám vstřelit gól Dominiku Haškovi? Vyhrajete buly nad Jaromírem Jágrem? A věděli jste, že když v minulosti chyběl puk, hrálo se třeba se zmrzlou žábou? Přijďte se podívat a přesvědčit se na vlastní oči! A to rozhodně stojí za to! Více na MUZEUM GRÉVIN.

Bruslení uprostřed obchodního centra Europark

  • trvá do 25. 2. 2018, 9:00–21:00, Obchodní centrum Europark

Bruslíte rádi? Vyražte do Obchodního centra Europark. Tentokrát kluziště a doprovodný program připomíná legendárního koníka My Little Pony a úspěšný seriál, který o něm byl natočen, a také akční film Transformers s jeho hrdiny. Bruslení je zdarma. Najdete zde i půjčovnu bruslí a rovněž pro nebruslící je připravena školička bruslení. Více informací včetně víkendového programu najdete na BRUSLENÍ EUROPARK.

Domečky pro panenky z Victoria&Albert Museum of Childhood

  • trvá do 17. 6. 2018, 10:00 – 18:00, Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Mají vaše děti rády panenky? Pak tu pro ně máme super program. 🙂 Výstava je však poučná i pro dospělé. Dvanáct exponátů přibližuje způsob bydlení a každodenní život rodin z různých společenských vrstev od 18. století do současnosti. Domečky zároveň dokumentují vývoj architektury a designu – v expozici najdeme jak venkovské sídlo, městský dům v georgiánském stylu, předměstskou vilu tak i moderní byt ve výškové budově z 60. let 20. století. Součástí výstavy je i edukační program. Více na DOMĚČKY PRO PANENKY

Hezký víkend všem 🙂