Kde si v blízkosti Prahy zalyžovat…

Skoro každý z nás žijících v Praze si po nastěhování do tohoto velkoměsta klade otázku: A kde si můžu zalyžovat? Kam vzít děti na sáňky, když Praze není sníh dopřán? Zde máme několik tipů. 🙂

Skiareál Chotouň

Pouhých 20 km za Prahou najdete skiareál Chotouň. Dostanete se sem i příměstským autobusem, a to se snadno zapamatovatelným číslem 444. Na svahu můžete vyzkoušet čtyři vleky – jeden 300 metrů dlouhý, druhý 280 metrů, pro děti je tu dětský vlek o délce 120 metrů a lyžařský 50metrový pás pro nejmenší. Sjezdovky jsou vhodné jak pro začínající, tak pokročilé sportovce. Otevřeno je denně od devíti do devíti. Všechny informace včetně ceníku naleznete na VLEKY CHOTOUŇ.

Skiareál Šibeniční vrch, Mnichovice u Prahy

Další možnost je na místě, které na první pohled nemá moc optimistický název. Nicméně je zde velmi hezky. A mimo jiné se jedná o kraj velmi dobře známého kocoura Mikeše. 🙂 Dostanete se sem po dvacetiminutové jízdě po D1. Najdete zde mimo jiné také půjčovnu lyžařských potřeb a tzv. Lyžařskou boudu s občerstvením. Užít si zde můžete i večerní lyžování. Pokud se vám nebude chtít domů, je zde možnost ubytování ve tříhvězdičkovém Sporthotelu. Více informací včetně cen a dalších možností v areálu najdete na ŠIBENIČNÍ VRCH.

Skiareál Monínec

Toto středisko ležící asi 60 km od Prahy uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Najdete jej v oblasti, která se nazývá Česká Sibiř. Jsou tu dvě červené sjezdovky o celkové délce 1800 metrů, vyzkoušet můžete i hotelovou sjezdovku. Pro snowboardisty, kteří se nebojí adrenalinu, je k dispozici také snowpark. Pro toho, kdo se chce naučit lyžovat nebo jen zdokonalit své lyžařské dovednosti, je připravena lyžařská škola. Když si budete chtít odpočinout, najdete zde restauraci, vinotéku nebo wellness. Více na MONÍNEC.

Skiareál Padák Příbram

Asi hodinu cesty od Prahy najdete Skiareál Padák Příbram. Čeká na vás 320 metrů dlouhá sjezdovka s pomou a krátký cvičný svah pro děti s lanovým vlekem. Skiareál disponuje půjčovnou lyží a také lyžařskou školou. Pro nejmenší je připravena dětská školička. No a jestli vás vyčerpá lyžování na trati, zavítejte do stánku s občerstvením. Více na PADÁK.

Skiareál Konopiště

Pokud nemáte rádi obrovské sjezdovky, máme tu pro vás tento malý lyžařský areál v Konopišti nedaleko Benešova. Najdete zde sjezdovku o délce 300 metrů, na jejíž vrchol vás doveze poma s názvem Ferda či malý 50metrový vlek pro děti s názvem Žofie. Pokud nemáte zrovna chuť na sjezdové lyžování, můžete využít i zdejší běžkařský okruh. Samozřejmostí je nabídka výuky lyžování pro děti i dospělé. Více na KONOPIŠTĚ.