Tipy na pošmourné dny aneb jak zabavit děti

Tak to vypadá, že letos nám zima moc nepřeje. Teda aspoň ne nám, co milujeme zimní sporty. Venku je pořád zataženo a sluníčko ne a ne se ukázat. Máme tu pro vás několik tipů, jak s dětmi zahnat nudu, když je venku počasí, že by ani psa nevyhnal. 🙂

Zažehlovací korálky

Je to velmi jednoduché a bude to bavit holky i kluky. Aktivita spočívá v tom, že nakoupíte správné šablony a korálky (nestačí korálky po babičce), korálky nasázíte na šablonu dle fantazie nebo dle předloh (existují na to knížky, ale spoustu inspirace lze najít i na internetu). Přes to položíte pečicí papír, 13 sekund zažehlujete na nejvyšší teplotu, poté necháte pár minut zchladnout a sundáte ze šablony. A dílo je na světě. 🙂 Říkáte si, kde se takové věci dají sehnat? Třeba ZDE.

Pískování obrázků

Písek známe všichni – každý z nás si jako malý rád stavěl bábovičky, které mu mladší sourozenec boural. Ale co zkusit z písku vytvořit obrázek? Je to snadné. Máte šablonu – samolepku, ve které je vyseknutý obrázek, a vy postupně slupujete kousky obrázků a vysypáváte barevným pískem. Vše potřebné koupíte např. ZDE.

Malování na sklíčka

Pro výtvarně nadané tu máme malování na sklíčka. Stejně jako předchozí nápady i tento vám může vykouzlit třeba krásný dárek pro babičku nebo maminku. Dají se sehnat závěsná sklíčka (viz ODKAZ), která stačí jen vymalovat speciálními barvami na sklo. Tyto barvy seženete ve většině papírnictví nebo například ZDE.

Lze sehnat také speciální fólie, které těmito barvami jen vymalujete, sloupnete a nalepíte na sklo. K dostání v papírnictvích nebo třeba TADY.

Spoustu inspirace najdete také v knize s názvem Velká kniha pro malé mistry, které vyšlo několik dílů. Sehnat se dá v knihkupectvích nebo i antikvariátech. 🙂

Tak hodně zdaru při tvoření. 🙂