S dětmi v Londýně 1 – Sportovní inspirace

Na úvod mám potřebu sdělit

  • já osobně mám k Londýnu velmi úzký vztah, celkově jsem tam prožila asi 2 roky svého života a pokud by mělo být město kromě Prahy, kde bych chtěla žít, byl by to Londýn (těžko už teď ve středním věku říci proč…)
  • bydleli jsme u mé dávné kamarádky Moniky, která má neskutečnou vitalitu a je žena, o které sociologové, kteří se zaměřují na složení posádky pro let do kosmu, řeknou, že je „mother-type“, prostě holka, s kterou se všichni cítí dobře a dává dohromady lidi kolem sebe a ukládá si do paměti drobné detaily vaší minulosti…
  • můj partner se obával, že ve městě naše děti (9 a 12) nezabavíme

Tak k věci! Asi všichni znáte klasickou situaci na letišti, v autobuse, na nádraží… My taky!

Svět na divoké vodě v Lee Valley

Pronikli jsme čirou náhodou, asi stejně čirou jako celá rodina Moniky do tajů kanoí a kajaků na divoké vodě. Monika se usilovnou pílí rozdíl mezi oběma typy plavidel naučila… Já jsem spíš chtěla sdělit atmosféru kolem lidí na divoké vodě, kteří trénují v Lee Valley, dějišti Olympiády a jsou to fajn kluci a holky a vypadají celkem rough (drsně).

Cyklistika

Pak je možné si půjčit v Londýně kolo, do jehož systému jsme nepronikli a raději jsme tento úkaz jen vyfotili…

Fotbal a dost okrajově tenis

Náš syn Robík je celkem ve fotbale a negociuje často se svou mladší sestřičkou Kirou o tom, zda je efektivnější pustit ČT4 Sport nebo Déčko. Někdy to rodiče rozhodnou na ČT24.
Takže bylo nutné navštívit stadiony Chelsea a Arsenalu, Westhamu, Tottenhamu, Wembley a Wimbledon, což já osobně vítám, protože to dokazuje širší sportovní a znalostní záběr našeho syna. 🙂

Udělali jsme tedy celorodinně prospěšný deal, kdy jsme jako rodiče vyměnili prohlídku útrob Arsenalu a návštěvu Westhamu a Tottenhamu. To vše za fotbalové odpoledne s dvěma zápasy na Arsenalu v rámci jakéhosi turnaje čtyř mužstev. Navíc pršelo a dcera s partnerem tudíž mohli v klidu obdivovat dinosaury v British muzeu…(o tom příště)