Headline
Pellentesque non sem porttitor, porttitor eros eget, lobortis lacus eugiat vitae augue non, tincidunt posuere

O projektu

Proč Praha hravě

Jsme taky rodiče a chceme dělat, co nás baví. Jsme vnímaví, máme spoustu dětí kolem sebe a víme, že každého je třeba zaujmout jinak. Snažíme se, aby v těch malých hlavičkách či startujících „epických“ turbo mozkovnách taky něco uvízlo…
A navíc máme rádi Prahu. Současnou. S propojením do historie. Ale koho by bavily letopočty a jména architektů! Praha se musí prostě prožít!

Naše vycházky (spíše akce)

Prahu prožijete všemi smysly. A zabrousíme i do jiných témat! Budeme soutěžit, dovídat se, malovat, běhat a třeba i zpívat… Vycházky jsou koncipovány tak, aby si v nich každý našel něco pro jeho věk.

Pro koho

Pro školní třídy od prvňáků po studenty oktávy. Od věku se odvíjí forma, styl výkladu a hloubka zpracovávaných informací. Po četných úspěších u škol nabízíme kulturně-vzdělávací interaktivní a soutěžních vycházky v terénu historické Prahy. Bude se zápalem soutěžit, zahřívat mozek, poslouchat, přemýšlet, běhat, odměňovat, malovat, někdy zpívat a věštit :), obhajovat svůj projekt, prezentovat nebo navigovat mapičkou se stanovišti, kde se budou plnit úkoly. A tím vším konfrontovat výuku ze školních lavic s obohacenými zážitky z terénu

Pro rodiny se školními dětmi, ale zapojíme i předškolní….či jakékoli rodinné kombinace. Pokud jsou kluci na sport a maminky na kulturu, tak budete stejný tým jako tým tatínka s ratolestmi, co přijdou, protože maminka odpočívá… Anebo se dostaví maminka, protože tatínek kope do balónu jako každé nedělní odpoledne. Jako benefit … i rodiče to bude bavit a zajímat!
Přivítáme i dospělé/ho bez dětí, ovšem bez ambice soutěžit.

Motivace pro děti

Soutěž (nenásilná). Odměny (hmatatelné). Obrázky od dětí (zdokumentované). Výsledky (postřehnutelné). Rodiče a učitelé (spokojení).

Soutěžit budou týmy v rámci třídy nebo rodiny mezi sebou, když nebudou vědět malé děti (i v rámci malotřídek), nastoupí ty větší. A když na rodinné akci ani ty ne, budou muset nastoupit rodiče. Kdo ví, dostane třpytivou odměnu, kdo neví, tak se zadívá na strom. Méně soutěživí však nemusí mít obavy. Podporujeme dětičky, co se stydí, a na konci vyhlašujeme jen týmy nejlepšími výsledky.

Důvod pro školy

Přijďte si zažít informace ze školních lavic do terénu, informace ožijou, zatraktivní se a uvíznout lépe v hlavě.

Sociální opodstatnění pro rodiny 🙂

Američané tomu říkají quality time – čas, který je určen jen dětem, partnerovi, rodině.. Proč se ale nutit do něčeho, co vás nebaví. My se snažíme, aby vás to bavilo všechny. A nás taky!

Motivace pro nás

Jestli jedno děťátko přivedeme k tomu mít Prahu rádo, už to nám stojí za to! Prožije s tím dalších třeba 60 let. A jestli nějakého rodiče, tak 30 let taky dobrých…

Hravě děláme to, co vlastně děláme normálně!

Tým Prahy hravě