Kdy začít s hrou na klavír?

Třeba právě teď, když se vše kolem relativně uklidnilo, a spousta dětí není vytíženo kroužky a školou jen tolik, co je nutné minimum pro průběžné plnění domácích úkolů.

Moje dcera Kira chodí do sboru v ZUŠ už poměrně dlouho a svědomitě, ale našim opakovaným návrhům, aby také začala hrát na klavír, dlouhodobě odolávala. Že je to těžký, že je to na dlouho, že to je piplačka…Na pianu si přitom sama hledala a vybrnkávala jedním prstem písničky… Lidové, ze sboru nebo z rádia.

No a teď je to nedlouho, co je k pianu systematičtěji vedena, a dělá zázraky. Proč ten zlom? NEučí se hrát písničky skrz stupnice, ale opačně! Skrz písničky poznává stupnice, akordy a jednotlivé oktávy. Ovšem musí to být písničky, které si sama vybere, aby ji to bavilo… No a pan učitel má na ni navíc speciální metodu, a nevím, jestli mohu jeho know-how vyzradit…

Každopádně to dceru baví a ochotně spolupracuje sama ve volném čase, protože ji to opravdu těší. Pokud máte zájem, můžu doporučit i bezvadného pana učitele, který dovede při lekci „nakopnout“, a mezitím se dítko rozvíjí samo.

Kontakt: David Nebeský 721 087 819