Jak se nezbláznit z vedra v Praze a kam se zajet vykoupat

Horka nás v poslední době pěkně potrápila, a ač má většina z nás již naplánovanou dovolenou nebo jezdí na své chaty a chalupy, je tady hodně situací, kdy zůstáváme v Praze a chceme se vykoupat na den, na půl dne, aniž bychom nemuseli jezdit daleko od Prahy. Podívejme se společně na přírodní možnosti koupání v Praze i na to, kam vyjet za Prahu.

Koupání v Praze

Pražská klasika

A v blízkosti Džbánu dobře ukrytý, ale romantický bazén v Šáreckém údolí…

Tzv. biotopy

Pískovny na severovýchodě Prahy

Severovýchodně od Prahy vzniklo zatopením bývalých pískoven spousta příležitostí ke krásnému koupání v přírodě v čistých vodách.

Mlékojedy přitahují hlavně mladou generaci svým hudebním programem a letními večírky.

Jiné za Prahou

Východně od Prahy

Jezero Sadská (také pískovna) leží v blízkosti osady Kersko, kde žil Bohumil Hrabal a kde byl také natáčen film Slavnosti sněženek. Při návštěvě Sadské a Kerska doporučujeme absolvovat asi 7 km dlouhou Naučnou stezku Bohumila Hrabala, která má 13 zastávek a je zajímavým svědectvím nejen Hrabalova působení, ale dozvíte se mnohé z místních přírodních a kulturních zajímavostí.

Koupání v řekách

Řeky už dávno nejsou stoka všech odpadů a dá se v nich koupat docela dobře, zvlášť když potřebujete osvěžit v horkých dnech o něco více… Teplota vody v letních dnech ale není nijak dramaticky nízká.

Ostatně na toku těchto řek najdete spoustu jiných malebných jezů a míst, kde se dá poležet a svlažit tělo, stejně tak jako na toku Vltavy nebo Labe.

Proto se již několik let slaví Evropský den koupání v řekách, který připadá vždy na druhou červencovou neděli. „Mezinárodní den koupání v řekách má za cíl upozornit na výhody koupání v přírodě, ale také přivést občany k zájmu o řeky a jejich okolí a k zamyšlení, co a jak by šlo zlepšit.“

Nekoupací akce Prahy hravě u Vltavy 🙂

A když zrovna nebude hezky a budete o prázdninách přebývat v Praze, stavte se na některých z našich akcí. Je nutné předem zarezervovat a sledovat termíny zde.

Časový harmonogram akcí zde a komentáře zde