LGBT je na sociálních sítích u teenagerů v módě…

Tento článek je od mé 13leté dcery, mně osobně zaráží, jak je toto téma populární u teenagerů na sociálních sítích. Zdá se, že je to v současnosti „trendy“.

LGBT je anglická zkratka (lesbian, gay, bisexual, transexual), která označuje lidi, kteří mají sexuální orientaci jinou, než “normální” lidé. Tato skupina lidí tu byla odjakživa. Dřív se to ale o tomto tématu nemluvilo. Nebylo to vůbec tolerováno. Proto lidé svou orientaci tajili. Kolikrát jí za celý svůj život nepřiznali a snažili se žít normálně. Postupem času tuto skupinu lidé začali víc a víc tolerovat.
Dnes je LGBT rozšířené a všichni o něm ví. Svou vlastní vlajku má celé LGBT, ale i konkrétní orientace.

Snaží se dosáhnout stejných práv, jako mají heterosexuálové. Například, aby se mohli stejnopohlavní páry brát, nebo si adoptovat dítě.

LGBT se taky stalo populární na sociálních sítích. Je hodně slavných youtuberů a tiktokerů, kteří patří do této skupiny. Mezi mladými se o LGBT už vůbec nemluví jako o té “špatné” věci, ale skoro všichni ho podporují.
Mezi teenagery je mnoho lidí, kteří tvrdí, že do této skupiny patří. Hodně o své orientaci začnou pochybovat, když na sociálních sítích vidí všechna ta videa o LGBT. Často o sobě tvrdí, že je přitahuje jiné pohlaví, jen aby byli zajímaví a všichni je začali podporovat. My ale nemůžeme posuzovat, jestli to myslí vážně, chtějí být zajímaví, nebo prostě jen hledají svou orientaci.
Pokud někdo napíše na sociální sítě, že nepodporuje LGBT, hned je považován za špatného. Ale když lesba nebo gay napíše, že nepodporuje heterosexuály, nikomu to nevadí… To si myslím, že je špatné. Samotní lidé z LGBT skupiny říkají, že je správné umět projevit svůj názor, a že bychom své názory měli říkat. Ale když se hetero lidé vyjádří k LGBT, všichni je hned odsuzují.

Pořádají se také takzvané „pridy„, což jsou akce, kde se sejdou všichni lidé z LGBT komunity, a pořádají průvody. Zároveň se snaží LGBT prosadit a mít stejná práva jako ostatní.

Mezi teenagery podporují LGBT spíš holky, než kluci. Asi proto, že ženy jsou obecně víc přes city a jsou empatičtější.

Abych to shrnula, patřit do LGBT komunity je dnes mnohem normálnější, než kdykoli dříve. Lidí v LGBT skupině je taky mnohem více, možná je to právě proto, že už se nebojí s tím vyjít na povrch. Možná je to taky kvůli tomu, že je to teď “trendy,” a proto LGBT všichni podporují a patří do něj, ale to už si netroufnu rozebrat.

Pár faktů o duhové vlajce a hnutí LGBT

Duhovou vlajku vymyslel Gilbert Baker (více info na Wiki), umřel 31.3. roku 2017.

Někde je pruhů 6, někde 7, snad i 8… většinou haprujou tyrkysová (případně modrá a námořnicky modrá „navy blue“, někdy oranžová vs. žlutá a odstín fialové, někde je před červenou růžová…ale už jen z toho asi cítíte, že přesné přecházení spektra barev a jejich výčet nejsou tak důležité, tak proč je nezkrouhnout do 6ti 🙂 – náhledový obrázek

  • růžová – sex, péče, empatie (soucítění), láska
  • červená – život
  • oranžová – uzdravení
  • žlutá – slunce
  • zelená – příroda
  • modrá – umění, podle Bible uzdravovací síla Boha???, mír, snad i harmonie
  • tmavě růžová (indigo) – harmonie
  • fialová (violet/purple) – life spirit (duchovní náboj??)

(někde dávají indigo/violet/purple do jednoho pytle…čili „harmonie ducha“)

LGBT – komunita, o které mluvíme – lesbian, gay, bisexual, transgender

 

A pokud máte děti a chuť se něco dozvědět, a u toho se pobavit , přijďte na jednu z našich akcí a bojovek o Praze.

Časový harmonogram akcí zde a komentáře zde