Světový den vody v úterý 22.3. – kam vyrazit

22. března se od roku 1993 po celém světě oslavuje Světový den vody. Vyhlásila ho Organizace spojených národů (OSN), aby připomínal důležitost vody pro celou naši planetu.

Aquacentrum Čestlice

Aquacentrum v Čestlicích připravuje pro děti i dospělé některé jinak placené atrakce zdarma, třeba aquazorbing nebo virtuální realitu, jízdu na tobogánu a zároveň průlet Galaxií. Během Světového dne vody mají návštěvníci zdarma možnost vyzkoušet si tobogán MAGIC TUBE, který nabízí spojení vodního dobrodružství a virtuální reality, do níž vás přenesou speciální brýle s 360stupňovým pohledem. Zdarma bude zájemcům k dispozici také oblíbená atrakce v podobě zábavného aquazorbingu, který je pro dospělé a děti všech věkových kategorií.

Více info zde

Muzeum pražského vodárenství

Dále si hlídejte prohlídky, které se konají u této i jiných příležitostí v podolské vodárně.
Interiér filtrační stanice je od výstavních prostor oddělen skleněnou stěnou a tak se návštěvníkům naskytne neuvěřitelný výhled do Engelovy „katedrály“ s filtry.

Celá expozice zachovává chronologické členění historického vývoje pražského vodárenství od prvních soukromých vodovodů z 12. století, přes vltavské vodárny renesančního období a vodárenské snahy konce 19. století, až po současné zásobování hl. m. Prahy vodou.

Je zde např. vystavena část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. nebo  unikátní sbírka vodoměrů.

Více info zde