Duhová vlajka, Pride festivaly – Praha, Londýn…

Praha hravě pořádá své akce pro děti a rodiny, školy a příměstské tábory na Střeleckém ostrově. Ten je úzce spjatý s právě probíhající Prague Pride…

Čili nemohu jinak, než se vyjádřit k události, kvůli které jsem před dvěma roky obtelefonovala Magistrát Prahy a organizátory této akce. Šlo mi o to, jestli může naše akce pro příměstský tábor vůbec proběhnout.

S potěšením mohu sdělit, že z obou stran se ke mně a akcím pro děti zachovali korektně, zodpovědně a velmi vstřícně.

Na druhou stranu se já, jako liberální člověk, musím konfrontovat s názory jako: „Ať si klidně jsou takoví, ale nemusíme je tady mít celý týden na očích!!!?…“. S tím asi nemohu nesouhlasit. Zvlášť když se k této komunitě „přifaří“ exhibicionisté, kteří by svými oblečky dráždili i běžnou populaci úplně stejně, i kdyby byla jejich vizáž v heterosexuálním provedení.

Já dospěla k následujícímu závěru, i když asi spoustě lidem vyhovovat nebude. Jsme v demokratické zemi, kde si může každý dělat a říkat co chce, a to samé učím i já svoje děti. Jde o to, aby to bylo v rámci zákonů a nepsané morálky.

„Homosexualita je věc, s kterou se lidi narodí! Jen je trochu obtížnější s tímto „v/zrozením“ žít. Rozhodně jsou ti lidé úplně normální, jen jsou jiní…“ A za to asi bojuje i britská vláda, protože na většině státních institucí v Londýně při naší návštěvě Londýna vlála duhová vlajka.

… možná odveta vůči Putinovi a filozofii komunismu? Možná jako důkaz, že je Spojené Království etalon demokratické země? I přesto, že má v oblibě jen 3 barvy? Proč ne:!

Pár faktů o duhové vlajce a hnutí LGBT

Duhovou vlajku vymyslel Gilbert Baker (více info na Wiki), umřel 31.3. roku 2017.

Někde je pruhů 6, někde 7, snad i 8… většinou haprujou tyrkysová (případně modrá a námořnicky modrá „navy blue“, někdy oranžová vs. žlutá a odstín fialové, někde je před červenou růžová…ale už jen z toho asi cítíte, že přesné přecházení spektra barev a jejich výčet nejsou tak důležité, tak proč je nezkrouhnout do 6ti 🙂 – náhledový obrázek

  • růžová – sex, péče, empatie (soucítění), láska
  • červená – život
  • oranžová – uzdravení
  • žlutá – slunce
  • zelená – příroda
  • modrá – umění, podle Bible uzdravovací síla Boha???, mír, snad i harmonie
  • tmavě růžová (indigo) – harmonie
  • fialová (violet/purple) – life spirit (duchovní náboj??)
  • (někde dávají indigo/violet/purple do jednoho pytle…čili „harmonie ducha“)

LGBT – komunita, o které mluvíme – lesbian, gay, bisexual, transgender