Rej fotografů nebo masek? Masopust na Malé Straně

Malostranské veselí při Masopustu bylo úžasné. Bylo krásné pozorovat místní a děti…

Takto se průvod valil na začátku…

Původně se měli lidé veselit, ale teď se veselí jen málokdo.

Když se rozhlédnete při probíhající veselici kolem, polovina lidí fotografuje nebo „je na mobilu“. Místo toho, aby ti lidé a děti jen tak byli! Říká se tomu „Být tady a teď“. Bojím se doby, kdy se budeme všichni vzájemně fotit a dávat na fb, že si to hrozně užíváme…

Už dávno jsem viděla film, myslím islandský, prostě ze severu Evropy… Každé Vánoce se scházela rodina a každé Vánoce se dívala tato rodina na nahrávky z minulých Vánoc, jak se tam sešli úplně stejně… Pak se to zacyklilo a oni si natáčeli, jak se minulé Vánoce natáčeli… 🙁
Dodnes z toho mám zimnici a myslím, že každý z nás má minimálně na to, aby tolik nefotil a nebyl tolik na facebooku. Ale dá to práci.

Snad jenom ty děti to umí… A také hroznové víno, zatím nedozrálé – má oblíbená maska. Ani mu nevadilo se fotit v nedozrálém stavu 🙂 Bohužel fotka je rozmazaná 🙂 (nahoře)

A sdělení tohoto článku? Buďme takoví, jací jsme, snažme se věci více žit než dokumentovat… Třeba to jednou někomu doklapne a bude tím pádem spokojenější! Nebo naopak???