Procházka Královskou zahradou na Letní Letnou

Letní Letná je tradičně spjata s koncem prázdnin, a pro děti je tady zábavy dost! CESTU TAM lze využít jako hezkou „poznávačku“ běžných a exotických dřevin, a také okolí Hradu.

My jsme dojeli na Hradčanskou a odtud prošli krásně zrekonstruovanou Píseckou bránou.

Nešlo jen o běžný průchod :), ale průchod olympijský! V Bráně je vždy nějaká výstava, tentokrát výstava o olympiádách. Naleznete zde stručnou historii olympijských her od roku 1920 až po současnost. U každého zastavení jsou fotky našich významných olympioniků, určitě někoho z těch posledních jako Lukáše Krpálka budou vaše děti znát, ty ostatní třeba jen z vyprávnění…

 

 

A za branou je potřeba se osvěžit!

 

Skoro naproti přes tramvajovou trať nás uvítá Belveder neboli Letohrádek královny Anny a brána do Královské zahrady.

Tam kromě krásného výhledu na Prahu můžeme dlouhé hodiny zkoumat dřeviny vysazené zde právě proto, abychom je my a předešlé generace mohli poznávat. Od těch běžných pro mírný střední pás jsou tu i dřeviny více exotické.

 

 

 

 

 

 

A nejen dřeviny zde najdeme, ale také množství alegorií ve sgrafitové podobě na Míčovně Pražského hradu nebo Zpívající fontánu opředenou různými zdůvodněními, proč je zpívající.

 

Přes Chotkovy sady a Zeyerovo jezírko pokračujeme na Letnou, tentokrát Letní. Užijí si tady hlavně děti, ale při trošce hravosti i dospělí. Podívejte se na fotky a vyrazte na Letní Letnou! Ještě máte čas do 31.8., do posledního dne než začíná škola. Mají tam grilované makrely, belgické hranolky, večer jsou tam koncerty a představení, v průběhu dne divadelní představení pro děti,  je tu divadelní česká scéna, ale hlavně zde můžete zkusit relativně nový žánr „nový cirkus“. Sama špatně hledám slova, jak ho vysvětlit, tak jsem si ten pojem našla a přikládám definici.

„Umělecký charakter nového cirkusu se zakládá na fúzi jednotlivých druhů umění (tanec, hudba, divadlo, výtvarné umění, film) s cirkusem. Důležitou součástí nového cirkusu je artistika, tedy druh scénického umění, jehož podstatou je dokonalý fyzický projev spojující ladnost a vrcholnou obtížnost v harmonický celek.“