Duhová vlajka, Pride festivaly – Praha, Londýn…

Původně jsem měla v úmyslu pokračovat v seriálu „S dětmi v Londýně“, ale na tento týden mi dovolte malou vsuvku! Praha hravě pořádá své akce pro děti a rodiny, školy a příměstské tábory na Střeleckém ostrově. Ten je úzce spjatý s Prague Pride…

Čili nemohu jinak, než spojit můj seriál z Londýna s událostí, kvůli které jsem obtelefonovala Magistrát Prahy a organizátory této akce.

S potěšením mohu sdělit, že z obou stran se ke mně a akcím pro rodiny a příměstské tábory v tomto týdnu zachovali korektně, zodpovědně a velmi vstřícně.

Na druhou stranu se já, jako liberální člověk, musím konfrontovat s názory jako: „Ať si klidně jsou takoví, ale nemusíme je tady mít celý týden na očích!!!?…“. S tím asi nemohu nesouhlasit. Zvlášť když se k této komunitě přifaří exhibicionisté, kteří by svými oblečky dráždili i běžnou populaci úplně stejně, i kdyby byla jejich vizáž v heterosexuálním provedení.

Já dospěla k následujícímu závěru, i když asi spoustě lidem vyhovovat nebude. Jsme v demokratické zemi, kde si může každý říkat co chce, a to samé učím i já svoje děti.

„Homosexualita je věc, s kterou se lidi narodí! Jen je trochu obtížnější s tímto „v/zrozením“ žít. Rozhodně jsou ti lidé úplně normální, jen jsou jiní…“ A za to asi bojuje i britská vláda, protože na většině státních institucí v Londýně vlála duhová vlajka

… možná odveta vůči Putinovi a filozofii komunismu? Možná jako důkaz, že je Spojené Království etalon demokratické země? I přesto, že má v oblibě jen 3 barvy? Proč ne:!

Nikde v médiích jsem to neobjevila, možná hnidopichové budou hledat nějaký jiný důvod… Ale mé filozofii a tomu, co učím svoje děti, to dává smysl. Kdyby někdo chtěl namítat, že je to pocta Gilbertu Bakerovi, který tento rok umřel, tak ani to snad ne (umřel 31.3.), prostě Pride!

Pár faktů o duhové vlajce a hnutí LGBT

Duhovou vlajku vymyslel Gilbert Baker (více info na Wiki), umřel 31.3. tohoto roku.

LGBT – komunita, o které mluvíme – lesbian, gay, bisexual, and transgender

Někde je pruhů 6, někde 7, snad i 8… většinou haprujou tyrkysová (případně modrá a námořnicky modrá „navy blue“, někdy oranžová vs. žlutá a odstín fialové, někde je před červenou růžová…ale už jen z toho asi cítíte, že přesné přecházení spektra barev a jejich výčet nejsou tak důležité, tak proč je nezkrouhnout do 6ti 🙂 – náhledový obrázek

  • růžová – sex, péče, empatie (soucítění), láska
  • červená – život
  • oranžová – uzdravení
  • žlutá – slunce
  • zelená – příroda
  • modrá – umění, podle Bible uzdravovací síla Boha???, mír, snad i harmonie
  • tmavě růžová (indigo) – harmonie
  • fialová (violet/purple) – life spirit (duchovní náboj??)
  • (někde dávají indigo/violet/purple do jednoho pytle…čili „harmonie ducha“)