Geocaching – pro malé i velké

Spousta z nás už geocachky (geokešky) hledá, ale pojďme se podívat na více detailů.

Geocaching vede malé i velké hledače geocachek k nalezení pokladu. Může jít buď jen o zápis do srolované ruličky papíru v krabičce od bývalého filmu…

… nebo se tam mohou vyskytovat také poklady typu „Kinder vajíčko“. Děti to mají rády, ale je potřeba si s sebou vzít něco na výměnu. Pokud si odnesete nějaký předmět z krabičky pokladů, musíte ho nahradit jiným. Přes to vlak nejede.

Geocachky jsou většinou, a mělo by to tak být, umisťovány na významná místa z hlediska historického, přírodního, či jinak zajímavého. Abychom kromě podpisů a „Kinder suprprisů“ získali i jiná obohacení.

Je potřeba se chovat nenápadně :), protože ne všichni o těchto pokladech vědí. Ti, co nevědí, se nazývají „MUDLOVÉ„, asi vám to bude něco připomínat…
Citujeme definici: Mudla je osoba nezasvěcená do geocachingu. Termín pochází ze série knih Harry Potter, kde se používalo k označení bytostí, které neumějí kouzlit. Kačeři tímto slovem označují zpravidla „civilní osoby“ v okolí keše. Mudlové bývají neškodní, vyplatí se ale být před nimi na pozoru. Podezřelé chování (např. hledání keše) může vzbudit jejich nežádoucí zájem.

KAČERje slangové označení člověka, zabývajícího se hrou geocaching. Patrně vzniklo fonetickým přepisem původního anglického termínu „geokečr“.

Zajímavý je i výraz „MULTI CACHE– řetězec míst, kde samotná výsledná cachka je na posledním místě řetězce.

Vše se sdružuje na stránce www.geocaching.com, kde si můžete všechny své nalezené cachky zaznamenat a najít spoustu jiných informací.

Geocaching je oblíbený zejména tatínky a hravými dětmi.

Nevýhodné je lovit cachku ve sněhu, ale pokud ji najdete, budete o něco větší borci než ti, co ji najdou za sucha. 🙂

Je možné si založit i vlastní cachku. Více info



A pokud máte děti a chuť se něco dozvědět, a u toho se pobavit , přijďte na jednu z našich akcí a bojovek o Praze.

Časový harmonogram akcí zde a komentáře zde