Headline
Pellentesque non sem porttitor, porttitor eros eget, lobortis lacus eugiat vitae augue non, tincidunt posuere
Kompaktní třída ze Smetanky

V 5. třídě se učí o Národním divadle. Snad i proto prozíraví pedagogové ze Smetanky zajistili akci tohoto druhu pro obě třídy „páťáků“… Byl kouzelný podzim a dobrá nálada se jen nabízela. A zvídavé děti také! Nezpozorovala jsem žáka, který by byl ke znalostem a hravosti imunní… Snad fotky mluví za vše.

Více...

Gymnazisté blízko maturity a jejich dramatizace založení Prahy

Stál před námi nelehký úkol! 18-ti letí studenti gymnázia mají asi už hlavu někde jinde! Říká se „v pejru“. Naštěstí paní učitelka Jeřábková nestárne, a jejich hravost jim připomíná. Studentům připravila poklad a my jsme rádi, že mezi námi hraví lidé stále ještě existují… Raději byste si na literárním kroužku teoreticky nastudovali vrcholná díla české historie v lavicích, nebo byste je přišli zažít tam, kde to historií dýchá?

Více...

Jinonická parta

Paní učitelka Moravcová zaslouží náš obdiv! Nejen, že má ve své třídě děti se zájmem, zachránila i naši fotografickou sekci…měli jsme na Praze hravě problém s paměťovou kartou, vše iniciativně nafotila na svůj telefon, dozajistila, doposlala. Za to všechno jí patří náš dík a gratulujeme i dětem, které učí.

Více...

Příměstský tábor – věk různý, zaujetí stejné

S kolegyní Oli se nám moc líbila skupinka z příměstského tábora Klamovka. Vedly ho dvě mladé nastávající učitelky se zaujetím pro děti i pro cokoli… Věk dětí se sice lišil, ale parta to byla výborná! Dovolujeme si tvrdit, že zabavení si našel každý. A děti se snažily, co to šlo. Krásné prostředí zeleně na Střeleckém ostrově bylo ohroženo deštěm, i duhovými vlajkami na ostrově. Duhová akce byla výborně zorganizována a déšť nám přál…

Více...

Na našich akcích vítáme školy i příměstské tábory

V květnových dnech proběhla akce ZŠ Sázavská… Bylo to fajn a děti si snad i něco odnesly, nejen zlaťáky! Paní učitelka s nimi dovyplnila tajenku ve škole a navázala tak na učivo, které s nimi v dějepisu probírá. Mobily utichly, děti taky a musíme je moc pochválit, jak se snažily. Podívejte se sami. I takhle může vypadat škola hrou!

Více...