Headline
Pellentesque non sem porttitor, porttitor eros eget, lobortis lacus eugiat vitae augue non, tincidunt posuere
ZŠ Sázavská na ostrově

Počasí nám vyyšlo. Děti si zopakovaly a doplnily, co vědí z domova, co se naučily ve škole, a ještě si u toho zasoutěžily. Sbíraly zlaťáky a drahokamy do měšců, malovaly, zpívaly, běhaly, lezly, prezentovaly a hlavně všechno dělaly se zápalem. Informace se týkaly nejenom Prahy, ale také zeměpisu, historie a života kolem nás.

Více...

Kompaktní třída ze Smetanky

V 5. třídě se učí o Národním divadle. Snad i proto prozíraví pedagogové ze Smetanky zajistili akci tohoto druhu pro obě třídy „páťáků“… Byl kouzelný podzim a dobrá nálada se jen nabízela. A zvídavé děti také! Nezpozorovala jsem žáka, který by byl ke znalostem a hravosti imunní… Snad fotky mluví za vše.

Více...

Gymnazisté blízko maturity a jejich dramatizace založení Prahy

Stál před námi nelehký úkol! 18-ti letí studenti gymnázia mají asi už hlavu někde jinde! Říká se „v pejru“. Naštěstí paní učitelka Jeřábková nestárne, a jejich hravost jim připomíná. Studentům připravila poklad a my jsme rádi, že mezi námi hraví lidé stále ještě existují… Raději byste si na literárním kroužku teoreticky nastudovali vrcholná díla české historie v lavicích, nebo byste je přišli zažít tam, kde to historií dýchá?

Více...

Jinonická parta

Paní učitelka Moravcová zaslouží náš obdiv! Nejen, že má ve své třídě děti se zájmem, zachránila i naši fotografickou sekci…měli jsme na Praze hravě problém s paměťovou kartou, vše iniciativně nafotila na svůj telefon, dozajistila, doposlala. Za to všechno jí patří náš dík a gratulujeme i dětem, které učí.

Více...

Příměstský tábor – věk různý, zaujetí stejné

S kolegyní Oli se nám moc líbila skupinka z příměstského tábora Klamovka. Vedly ho dvě mladé nastávající učitelky se zaujetím pro děti i pro cokoli… Věk dětí se sice lišil, ale parta to byla výborná! Dovolujeme si tvrdit, že zabavení si našel každý. A děti se snažily, co to šlo. Krásné prostředí zeleně na Střeleckém ostrově bylo ohroženo deštěm, i duhovými vlajkami na ostrově. Duhová akce byla výborně zorganizována a déšť nám přál…

Více...